• moskova'da sheremetyevo,domodedovo ve vnukovo havaalanlarina sehirden ulasmak icin guzel bir alternatif olan tren.

3 havaalanina da 3 farkli vokzaldan bineceginiz trenle 30 dakikada ulasiyorsunuz. seferleri yarim saatte bir oluyor. sacma sapan moskova trafiginde sac bas yolmuyorsunuz. bu trenlerin vardigi/kalktigi butun garlarin oldugu yerde metro olmasi da istedigniz yere rahatca ulasmaniz anlamina geliyor. trenleri de yepyeni, mis gibidir. an itibariyle biletleri 320 ruble yani yaklasik 19 ytl'dir.
  • (bkz: aeropress)
  • moskova'da şehir merkezinden havalimanlarına veya havalimanlarından şehir merkezine giden ekspres trenler. kara yoluna göre daha rahat, hızlı ve ucuz. tek sıkıntısı gece 12 ile sabah 6 arasında sefer yok.
    seferler vnukovo havalimanına kievsky garından, sheremetyevo havalimanına belorussky garından, domodedovo havalimanına paveletsky garından yapılıyor. metroyu kullanarak bu tren garlarıyla aynı adı taşıyan metro istasyonlarında inerek tren garlarına ulaşılabiliyor.
  • azeri bir arkadaşa aittir.
  • biletlerini internet'ten de almak ve geçerken telefonunuzdaki qr kodu turnikeye okutmak mümkündür. online bilet alırsanız indirimlidir (*).

https://aeroexpress.ru/en/aero/prices.html#

biz gidiş dönüş aldık biletlerimizi. moskova trafiğinde zaten başka türlüsü olmaz...

vko, dme ve svo için şehir-seçilen havalimanı-şehir arasında kolay ve hızlı erişim sağlar. candır. can kurtarandır.

biz belorussky'deki tren terminalinden binecez...

tavsiye edirem...

(*) iyi ki bilet almayı bu sabaha ertelemişim. ayağımı burktuğum için gidemeyecektik. ya da, gidecektik de benim canım yanacaktı... satın alınan biletin tarihi değiştiriliyor mu, bilet iadesi var mı bilmiyorum -- tecrübe etmedim. sitesinde yazıyordur herhalde...
hesabın var mı? giriş yap