• terlik satın almak için gittiğim satıcıyla aramda şöyle bir konuşma geçmişti vakti zamanında.
    - şu terliklerin fiyatı nedir?
    + 5 milyon lira.
    - şunların fiyatı nedir peki?
    + efendim,isterseniz şunları alın,sağlamdır. onlar afedersin ermeni yapımı.
    - ...!!!???
  • ses kısılarak, etrafa bir anlık göz atılarak ve kafa öne doğru eğilerek sarfedilir sözlerdendir. sözün kendisini kadar bu vücut dili de konuşuyor.
  • bazı konularda yol aldığımızı düşünüyorudum, başbakan bile farkında olarak veya olmadan kullanıyorsa yanılmışım. maalesef ilkokuldan itibaren belleklerimize kazınmış önyargıları yenebilmemiz mümkün değil. barış içerisinde ortak yaşam ortamında bir kaç nesili atlatmamız gerekiyor.
  • ırkçı söylemdir.

alıntı:

"...

facebooktan ilhan dostumun bir anısı şu şekilde:

"memlekette iken (ığdır)
    ermenistan ile ığdır sınır arasında kum ocağında yazın çalışırdım, merkeze araçla yarım saat.
    o kadar güzel ki erivan, hatta öyle bir ışıklandırma sistemi var ki sanırsın hiç gündüz değil erivan. neyse.
    birgün yine sınıra geldik, sınırı çizen ise aras nehridir. biz bu tarafta ermeni bir yaşlı amca da nehrin öbür tarafında ve bunun ağladığını gördüm. kürtçe konuşmaya başladım;
    ermeni büyüklerinin çoğu kürtçe bilir, tabi o zaman şaşırdım nasıl bilebilir ki?
    ağlamasının sebebi ise amcanın ineği bizim tarafa geçmiş bunu fırsat bilen bizim hirpo, tirrek oğlu tirrek ineği vermemiş amca ise peşinden yavrusunu da göndermiş.
    yavru anasız ve sütsüz kalmasın diye.!"
  • böyle cumhurbaşkanı mı olur, değil.
    böyle olduğu için cumhurbaşkanı ya zaten.
  • belki de türk siyasi tarihinde söylenmiş en komik ifadelerden biri. ırkçı değilim, aşırı düşüncelerim asla yoktur ama nedense aklıma gelince gülesim geliyor.
hesabın var mı? giriş yap