• almanya'da 1,5 saatlik bir otobüs yolculuğunda tanıştık. anlatıyor:
    "türkiye bizim olmayı istediğimiz ülkeydi tüm müslüman ülkelerin içinde; türkiye'yi gördükçe -hala bir umut var- derdik, artık bunu da diyemez olduk. sizlerde iyice araplaştınız. afganistan'da herkes -tr'ye git yerleş, ev al- diyor oysa siz de zor şartlarda yaşıyorsunuz, neden sürekli bu dile getiriliyor anlamıyorum. sizde bize dönüştünüz, laiklik yok edilmeye çalışılıyor. ben artık ateist oldum iyice. kur'anı hem farsça hem arapça okudum. ikisinin birbiriyle alakası yok (tercüme farkı mı diyorum, hayır diyor). 2 bölüm vardır kur'an da ilkinde muhammed gayet iyilik perisi herkese yardım eden vs ikinci bölüm (güç ele geçtikten sonra) sadece savaşlar, kervan saldırıları, yaptığı hırsızlıklar vs vs. babam afganistan'ın zenginlerindendi. öldüğünde 2 milyon dolar miras kaldı; bunun 1,8 milyonu 2 dayıma verildi 100'er bin dolarda annem ve teyzeme gitti. işte kadının bu itilmişliğine karşıyım -artık ateist oldum-. mesela şimdi ben buradayım eşim ve oğlumu iş tutturduğumda yanıma alırım. geçen okulda öğretmen oğluma -baban yurtdışındayken evin reisi sensin- demiş bende telefonda iyice kafasına soka soka -hayır, evin reisi annen- dedim." vs vs...
  • bunlar geleceğine cehennemden zebani soksunlar ülkeye daha az endişe duyarım.
  • afganistan vatandaşlarinin genel adi. bir çok halkdan olusuyor. genel de pestunlar olmak uzere tacikler, özbekler, turkmenler, hazaralar diye gider.
  • hakan günday'ın piç adlı romanında ki dört karakterden bir tanesi. diğerleri; (bkz: barbaros) (bkz: cenk) ve (bkz: hakan)
  • çok sık kaybolan kafa yapıcı madde. zaman zaman olmadık yerlerden çıkıp sizi mutlu eder, neşenize neşe katar.
  • biran önce girişleri engellenmesi gereken kişiler. erkek çocuklarına hallenmek bunların kültürünün bir parçası. çoluk çocuğa sulanmakta öyle. kafa kesmek ve şiddette bunların kültürel bir parçası. bunlar cehennemden gelme iblisler. cani bunlar. bunlarda rıza denen bişey yok zorlama var. çoğu potansiyel katil.

ülkeye faydası olacak. kültürel yapımızı bomzyacak, seküler kültürü kucaklamış ve geliştirecek afgan olursa ne ala. ama diğerlerini at çöpe gitsin. ülkemize yazık.
  • afgan demek o demek bu demek değildir.

ama afganistan'da dağlık coğrafya ve kıtlık ekonomisinden dolayı, kadın erkek, çocuk yetişkin ilişkileri çarpıktır.

karzai vs hıyarlığı ile abdlileri çok zorlamıştır. bakın bizde, ne kadar çok fon bekleyen köpek var. ama afganistan'da abd'nin seri işlediği savaş suçlarına rağmen tutunmak mümkün olmadı.

böyle sert bir kültüre sahipler. bu gerçeği birisi ırkçı eşitleme yaptığı için saklamak mümkün değildir.
  • (bkz: kova)
  • bir cannabis indica türü (bkz: skunk)

bi de yeni bir sözlük yazarı var bu isimde
  • (bkz: sarıkız)
    (bkz: marok)
hesabın var mı? giriş yap