şükela:  tümü | bugün
  • girmesi kolay bir doğal yapı. yani örümcek ağlarını örmüş ama örümcek ağı nedir ki? bir 300 spartalı değil sonuçta. olsa da arkadan dolaşırsın. bir de önünde güvercin yuvası var ama güvercin yok. uçup gitmiş demek ki. gerçi olsa ne olacak, sen girerken uçar gider yani. gelsin müzik.

edit: ya arkadaş, bunlar manyak herhalde. yunanlı mısınız lan siz mağara koruyorsunuz? yok dalga geçmek, yok saygısızlık falan demişler. ne dalga geçmesi, siz hasta mısınız kardeşim? biz diyoruz ki mağaraya girmek kolay. kim giremiyor bu mağaraya? kafirler giremiyorlar. onlara zor, bize bir zorluğu yok. (bkz: kolaylaştırınız zorlaştırmayınız)
  • ayı ortadan ikiye yarabilen adamın peşindeki kişilerden kaçıp mağaraya saklanması da ayrı bir konu.
  • müslümanlar gelir şimdi beyler uzayın bence.

mağara ağzına gelen bir örümcek, çok kısa bir zamanda kapıyı ağları ile tamamen örttü. sonra bir güvercin, bu ağlara hemen bir yuva yaptı; yuvaya yumurtladı ve üzerine yattı. ve kapının önünde âniden bir ağaç yükseliverdi.

...diye devam eden cool story. 1500 sene öncesine göre güzel film senaryosu çıkardı. o dönem sinema sektörü kıymet bilememiş. başrolde de engin altan ağören.
  • iyi değil bu, biri 911 i arasın.
  • güvercinler o örümcekleri yer gençler asla affetmezler.
  • ağzındaki örümcek ağından bir süredir kimsenin girip çıkmadığını anlayabileceğimiz mağara.

edit: islam dahil hiçbir dinle alakam yok. ama bu mitteki örümcek ağı olayını anlamak için islam alimi olmaya da gerek yok. sözlüğün zeka seviyesi iyice düştü.
  • inançsız, deist, agnostik olabilirsiniz, başka bir dinin misyoneri de olabilirsiniz, elbette dini konularda tartışmaya da girebilirsiniz ki zaten bu ülkede siyaset-din-futbol hep konuşulan konulardandır, ancak özellikle hassas olan din gibi konularda insanların inançlarıyla dalga geçmek, aşağılamak çok rahatsız edici.

onların size saygı göstermesini beklerken, siz de onlara saygı göstermek durumundasınız, toplum önünde bu konuları gündeme getirirken.

rica ediyorum biraz empati.

gelen mesaj üzerine edit : benim dindar bir insan olmadığım zaten aşikar yazdıklarımdan anlamanız mümkün. sadece ekşi sözlük platformu gibi nadir hale gelen haber alma kaynağına dil uzatan akit gazetesi gibi şeyleri üzerimize salıyorsunuz bu sözlerinizle. en sonunda burayı da engelleyecekler o olacak, rica ediyorum yapmayın böyle.

gelen küfürlü mesajlar üzerine edit : ne yavşaklığım kaldı, ne radikal dinciliğim kaldı ne political correct'liğim. baya bir block'da aldım. bu yazdığımı göremeyecekler blocklayanlar ama yazayım, üzdünüz beni ama canınız sağolsun ne diyeyim.
  • korkulu rüyamdır. örümcekten de, örümcek ağından da tırsarım, evet.
  • islam mitolojisinin bir unsurudur. illa da mantıklı bir zemine oturtmak zorunluluğu yoktur. bu mit ile sayfalarca daşşak geçmek, kesin ip var amk demenin arapçasıdır. inanmamak ile islam düşmanlığı yapmak ayrı şeylerdir.