şükela:  tümü | bugün
  • ayı ortadan ikiye yarabilen adamın peşindeki kişilerden kaçıp mağaraya saklanması da ayrı bir konu.
  • müslümanlar gelir şimdi beyler uzayın bence.

mağara ağzına gelen bir örümcek, çok kısa bir zamanda kapıyı ağları ile tamamen örttü. sonra bir güvercin, bu ağlara hemen bir yuva yaptı; yuvaya yumurtladı ve üzerine yattı. ve kapının önünde âniden bir ağaç yükseliverdi.

...diye devam eden cool story. 1500 sene öncesine göre güzel film senaryosu çıkardı. o dönem sinema sektörü kıymet bilememiş. başrolde de engin altan ağören.
  • iyi değil bu, biri 911 i arasın.
  • güvercinler o örümcekleri yer gençler asla affetmezler.
  • ağzındaki örümcek ağından bir süredir kimsenin girip çıkmadığını anlayabileceğimiz mağara.

edit: islam dahil hiçbir dinle alakam yok. ama bu mitteki örümcek ağı olayını anlamak için islam alimi olmaya da gerek yok. sözlüğün zeka seviyesi iyice düştü.
  • inançsız, deist, agnostik olabilirsiniz, başka bir dinin misyoneri de olabilirsiniz, elbette dini konularda tartışmaya da girebilirsiniz ki zaten bu ülkede siyaset-din-futbol hep konuşulan konulardandır, ancak özellikle hassas olan din gibi konularda insanların inançlarıyla dalga geçmek, aşağılamak çok rahatsız edici.

onların size saygı göstermesini beklerken, siz de onlara saygı göstermek durumundasınız, toplum önünde bu konuları gündeme getirirken.

rica ediyorum biraz empati.

gelen mesaj üzerine edit : benim dindar bir insan olmadığım zaten aşikar yazdıklarımdan anlamanız mümkün. sadece ekşi sözlük platformu gibi nadir hale gelen haber alma kaynağına dil uzatan akit gazetesi gibi şeyleri üzerimize salıyorsunuz bu sözlerinizle. en sonunda burayı da engelleyecekler o olacak, rica ediyorum yapmayın böyle.

gelen küfürlü mesajlar üzerine edit : ne yavşaklığım kaldı, ne radikal dinciliğim kaldı ne political correct'liğim. baya bir block'da aldım. bu yazdığımı göremeyecekler blocklayanlar ama yazayım, üzdünüz beni ama canınız sağolsun ne diyeyim.
  • korkulu rüyamdır. örümcekten de, örümcek ağından da tırsarım, evet.
  • islam mitolojisinin bir unsurudur. illa da mantıklı bir zemine oturtmak zorunluluğu yoktur. bu mit ile sayfalarca daşşak geçmek, kesin ip var amk demenin arapçasıdır. inanmamak ile islam düşmanlığı yapmak ayrı şeylerdir.
  • (bkz: ateist olduğunu belli etmezse ölecek hastalığı)
    öncelikle acil şifalar diliyorum.
    bu ateist tayfada alakasız bir şekilde bunu sürekli söyleme, belirtme ihtiyacı var. bunu çok büyük bir meziyet gibi görüyorlar nedense. konu siyaset, futbol, politika, müzik,sinema vb. başka bir şeyken, aniden, birdenbire "ateist" olduklarını söyleme ihtiyacı hissediyorlar. iyi tamam da ne alaka ? istersen kumpirlik patatese tap banane amk . sanki ateist oldukları için onları ekstra övmemiz,takdir etmemiz, yüceltmemiz, ilgili dernek ve vakıflarla koruma altına almamız, kollamamız, ve değerlerini bilmemizi istiyorlar gibi bir halleri var.

biz de biliyoruz ay'ı ikiye bölmenin, ölüyü diriltmenin, kızıldenizi yarmanın, ebabil kuşlarıyla koca bir ordunun yok edilmesinin, veya süleyman'ın karıncalarla konuşmasının, cinlerle ahbap olmasının vb. şeylerin fantastik geldiğini, rasyonellikten uzak olduğunu, ama inanıyoruz kardeşim. sanane amk. nedir bu müslüman düşmanlığınız? bu ülke zaten ya müslümanlığı sürekli koz olarak kullanan müzmin mağdurlardan ya da müslümanlıktan nefret eden gestapolar yüzünden bu hale geldi. bi bırakın, bi salın artık. insanlar takılsın kendi halinde. isteyen ateist,deist olsun. isteyen 12 olymposluya adaklar adasın, isteyen müslüman olsun, isteyen pastafaryan, isteyen de ersen ve dadaşlara tapsın amk. bi salın artık insanları, neye inanıp neye inanmayacaklarına karar vermeyin.