şükela:  tümü | bugün
 • yenisi eskisinden ne kadar eski idi diye sormami sagladi.

  cunku tam bir eski turkiye manzarasi, her seyin birbirine esit olmasi gerektigine inanan ama gizli gizli en esitin kendi olduguna inanan tirnak icinde aydin bir abla, escinselleri asagilamadigini dusunerek escinselleri yerin dibine sokan ve fasizmin dibine vuran bir abi, aradaki bos muhabbetlere gulen bos agizlar, efendi kole ahlaki, sindirilmis ego, her irkin en iyisini hak ettigine inanan acayip bir irk, pekistirilmis asagilik kompleksi, sinsi kahkahalar, mecburi alkislar, bunu ceken kamera, bunu yayimlayan yonetmen ve ahlaki, bunu yayimlayan kanal yoneticisi ve kitabi, fade out.
 • süper güç olmak için ülke nüfusunun %100 türk olmasının elzem olduğunu öğrenmemize vesile olan başlık.

  mesela ülke nüfusunun %100 türk olması demek, eğitime, bilime, felsefeye, teknolojiye, üretime, sanayileşme gibi süper gücün temel alt yapılarına ihtiyaç duymamak demektir.

  (bkz: öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler)
 • ahmet kaya alıntı yapıyor:

  40 yıl yağmur yağsa işlemez mermere
  sen sen ol güvenme ibneyle berbere
  (gülüşmeler)

  ahmet kaya: ingiltere'nin %99'u ibnedir.
  (alkışlar)
 • ne güzel günlermiş ya. televizyonda açıkça ibne denebilmesi harikaymış. akp geldi bakın ülke ne halde. ülkemizi bu hale getirenler utansın. bir insan televizyonda ibne diyemiyorsa nerde kaldı özgürlük. yazzzııkllaaar olsun ya, yazıklar olsun.
 • madem duyar kasıyoruz berberlere de laf etmiş onlara neden tepki koymuyoruz berberler yalnız değildir!
 • seviyesiz konuşmanın seviyesiz cümleleridir.

  ama bu cümleleri o dönemin yapısıyla birlikte de ele almak gerekiyor.

  eşcinsellik ülkemizde şu an bile büyük tabu. bundan yıllar öncesini hayal bile edemiyorum.

  zaten o cümleler kurulduktan sonra tüm seyircinin alkışlaması. homoseksüel kelimesi duyulduktan sonra seyircilerin gülmeye başlaması bunun göstergeleri.
 • cemil ipekci de orada sanirim, cemkirememis, yazik... gucu gucu yetene cemkiriyor demek ki neymis, bu is ufacik kizlari tum turkiye'nin onunde asagilamaya benzemiyormus.

  ne humanistimiz humanist, ne ibnemiz ibne.

  not: (bkz: objektiflik), (bkz: objektivite)

  edit: savunup da rezil etmeyin bosa kendinizi. ortamin gaziyla bir iki kelam edilmis iste. ahmet kaya'nin ne oldugunu bilen biliyor zaten, kendisi de bu beyani savunmamizi hos karsilamazdi. hepimizin denyo denyo aciklamalari oluyor bazen. olmus bir talihsizlik deyin gecin.
 • (bkz: şaşırdık mı)
  kendisine şarkılarından ve ölümünden ötürü fazla anlam ithaf edildi ama bu romantizmi kaldıramayacak kadar şoven bi tip olduğunu anlamak için ne gerekiyor?
  gerçekten mensubu olduğu sosyopolitik akım, ırkçı söylemin ötesinde azınlıkların, norm dışı bireylerin özgürlükleri, eşit yaşam haklarına ilişkin soyut somut en ufak bir katkıda bulunmamıştır. yok. hatta kendi içindeki örneklere bir tekme de kendileri atmaktan geri kalmazlar. öyle humanizm akar paçalarından.