şükela:  tümü | bugün soru sor
 • süper güç olmak için ülke nüfusunun %100 türk olmasının elzem olduğunu öğrenmemize vesile olan başlık.

  mesela ülke nüfusunun %100 türk olması demek, eğitime, bilime, felsefeye, teknolojiye, üretime, sanayileşme gibi süper gücün temel alt yapılarına ihtiyaç duymamak demektir.

  (bkz: öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler)
 • ahmet kaya alıntı yapıyor:

  40 yıl yağmur yağsa işlemez mermere
  sen sen ol güvenme ibneyle berbere
  (gülüşmeler)

  ahmet kaya: ingiltere'nin %99'u ibnedir.
  (alkışlar)
 • ne güzel günlermiş ya. televizyonda açıkça ibne denebilmesi harikaymış. akp geldi bakın ülke ne halde. ülkemizi bu hale getirenler utansın. bir insan televizyonda ibne diyemiyorsa nerde kaldı özgürlük. yazzzııkllaaar olsun ya, yazıklar olsun.
 • madem duyar kasıyoruz berberlere de laf etmiş onlara neden tepki koymuyoruz berberler yalnız değildir!
 • seviyesiz konuşmanın seviyesiz cümleleridir.

  ama bu cümleleri o dönemin yapısıyla birlikte de ele almak gerekiyor.

  eşcinsellik ülkemizde şu an bile büyük tabu. bundan yıllar öncesini hayal bile edemiyorum.

  zaten o cümleler kurulduktan sonra tüm seyircinin alkışlaması. homoseksüel kelimesi duyulduktan sonra seyircilerin gülmeye başlaması bunun göstergeleri.
 • (bkz: şaşırdık mı)
  kendisine şarkılarından ve ölümünden ötürü fazla anlam ithaf edildi ama bu romantizmi kaldıramayacak kadar şoven bi tip olduğunu anlamak için ne gerekiyor?
  gerçekten mensubu olduğu sosyopolitik akım, ırkçı söylemin ötesinde azınlıkların, norm dışı bireylerin özgürlükleri, eşit yaşam haklarına ilişkin soyut somut en ufak bir katkıda bulunmamıştır. yok. hatta kendi içindeki örneklere bir tekme de kendileri atmaktan geri kalmazlar. öyle humanizm akar paçalarından.
 • herhalde şu ana kadar çomar kelimesinin kullanılmamış olmasının sebebi bahis konusu kişinin ahmet kaya olmasıdır. yoksa şu ana kadar çomar, tespih, kıro ve benzeri kelimelerin içinde bulunduğu cümleler okumalıydık hem de defalarca.
 • tam anadolu çomarı bi abimiz. :) ideolojik hiç bir açıklaması doğru değildir zaten ahmet kaya'nın. hep zırvalıyor. türban hakları der, eşcinsellere ölüm der, apo bayrağı altında konser verir. ne düğü belirsiz solcuların başucu şarkıcısıdır. bilemiyorum. dinlemez miyim arada dinlerim neden dinlemeyim?