şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: ben de önüme gelende deney yapsam)

  aşı bulunmasını insanlar açısından olumlu gören bir küba savunmasıdır. aşı bulunması süreci insanlar açısından olumlu bir süreç değildir. aşının bulunması ne kadar olumlu olsa da. karanlık taraflarını es geçmeyelim.
 • küba gibi doğal ilaçların devlet tarafından vatandaşa verildiği bir ülkede olması normaldir. ilaç endüstrisi sanılanın aksine akar coşarmış oralarda.
 • (bkz: küba purosu)
 • insan hayatına verdikleri önemin ve tıp alanında yaptıkları yatırımların meyvelerini toplamaya başladılar. öyle iki kıtayı suyun altından bağlamakla insanlığa hizmet edilmiyor görüldüğü üzere.
 • bırakınız ilaçları, sıktığı parfümden kullandığı şampuana kadar kullandığı hemen her yapay ürünün diğer canlılar üzerinde test edilmiş olduğunu hatta birçoğunun direkt insanlar üzerinde denenmiş olduğunu unutanlarca kötülenen durumdur. sanki kapitalist ülkeler bulduklarını hiçbir canlı üzerinde deney yapmadan öylece vahiy yoluyla etmişlercesine bir durum söz konusu değilse ki değil, o zaman hümanist refleksinizi onlar için de konuşturacaksınız.

  haberin linki
 • http://www.hurriyet.com.tr/…glik-yasam/25726395.asp

  iran ufo yaptı tarzında bir haber. militanlıktan başka bir halta yaramayan kafalarınıza sokam.
 • tedavi için küba'ya giden bir hastanın röportajı

  --- spoiler ---

  ... akciğer kanseri olduğunu öğrenen ve tedavi yollarını araştıran burhanettin çevik, tedavisi için gerekli olan aşıyı almak istedi. kendisine verilen bir kür iğne fiyatına küba'ya giderek tedavi oldu. kübalı doktorların buluşu olan kanser aşısının kendisine uyumlu olduğunu öğrendiğini fakat türkiye'de fiyatların çok yüksek olduğunu belirterek "küba'daki tedavi koşullarını araştırıp gitmesem burada çoktan toprak olmuştum" dedi.

  --- spoiler ---
 • hakkında insanlara umut verici bir röportaj yapılmış. lakin yine de temkinli yaklaşmakta ve iyice araştırma yapmakta fayda var. çünkü hem küçük hücreli dışı akciğer kanserinin bir sürü türü var (ki bu sözü edilen aşı sadece bir tür üzerinde etkili anladığım kadarıyla), hem de sözü edilen paralar - maalesef - her yiğidin harcı değil.

  öte yandan bir yakınını çok da yakın bir süre önce aynı hastalıktan kaybedenlere pek iyi gelmiyor bu haber, netekim bu (burada ağır cinsiyetçi bir adet küfür var) memleketinde bu küçük hücreli dışı akciğer kanseri denen nane 4. evreye gelmeden teşhis edilemeyebiliyor...
 • küba sağlık bakanlığı cimavax adlı bu aşıyı halka ücretsiz olarak vermeye başlamış