• bir hastane otomasyon sistemi markası.
    - yavaş açılır. bir işlem yapabilmek için çok defa tıklatmak ve beklemek gerekir.
    -sayfa geçişleri yavaştır.
    - mesela onca işinizin arasında serviste yatan hastalarınıza ilaç gireceksiniz değil mi? akgün yazılım sizler için burda;o ilaçları otomasyon sistemine girmek zaman zaman 1,5-2 saati bulur.
    -akgün yazılım sabrınızı sınar,ufkunuzu daraltır vaktinizi çalar.
    e madem bu kadar kötü; hastanelerde neden kullanılıyor da vakit zaiyatı yaşanıyor diyeceksiniz. heralde sırrı adında gizli.
  • deva, enlil gibi muadilleri varken hastanelerin akgün kullanmasının bir sebebi olmalı.
    yavaş çalışır, hasta bilgilerine ulaşmak,not yazmak, ilaçları sisteme girmek bir işkencedir.
    yerli ve milli yazılım şirketi, bunu medyada hep vurgulamışlar.
    yerli ve milli olsun da sürünsek de kullanalım diye düşünmemizi istiyorlar heralde.
  • bir süre önce çalıştığım hastanede kullanılmaya başlanan, dünyanın en saçma hbys yazılımını yapan yazılım şirketi.
  • bugün ofislerine mülakat adı altında bir şeye gittiğim firma.başlangıçta zaten kendini ele verdi. 30 dk ayakta bekledim insan bir çay ikram eder. koltuğa oturun der. bunlar dışarda ayakta bekleyin şeklinde ilerledi. daha sonra beni görüşmeye aldılar ve bana söyledikleri şartlarımızı kabul edersen devam ederiz.
    iş kur 9 ay asgari veriyormuş eğitim nedeniyle sonrasında da 27 ay çalışma sözü istediler benden. bu tarz sırtını sağlama dayamış firmaların kapısından dahi geçmeyin arkadaşlar. ciddiye alıp gittiğim vakit hariç hiçbir şeye üzülmedim. bana işi anlatan insan kaynaklarının da işle ilgili en ufak bir fikri yoktu bu arada. ayda 26 gün çalışmadan bahsedince üstüne şok oldum.

edit: başvuranın düzeyini dahi ölçmüyorlar. iknın benim cvmi anlamadığına hatta ingilizce olduğu için anlamaya dahi çalışmadığına yemin edebilirim.

not:bilgisayar mühendisi
  • 1986 yılında trabzon’da kurulmuş, ankara ve gümüşhane'de de ofisleri bulunan sağlık bilgi sistemleri, belediye yönetimi gibi alanlarda yazılım üreten şirket.
  • artık devlet hastanelerinde hbys ihalesini almak için yazılımdan hiç anlamamak gerektiğini ispatlayan firma.
    sistemi her kurcalayışınızda ayrı bir hataya denk gelirsiniz. 1 yıllık yazılım kurslarının bitirme ödevlerinde daha az hata bulabilirsiniz. en basiti; kimsenin haberi olmadan bir devlet hastanesinde zart diye gün ortasında güncelleme yapıp, her güncellemede garip bir şekilde en alakasız modülleri bile çalışamaz hale getirip, sonra sadece yarım gün güncelleme öncesi haline getirmeye çalıştıkları hbys olur mu ya?
    “sistem gitti” geyiği var ya yıllardır hastanelerde hani? çok sever bizim millet işi bilmeden önüne gelene yüklenmeyi. hah işte kamu kurumlarında bilgi sistemi ihalelerini kimler almış onlara bi bakıverin önce.
  • -çalışanların çoğuyla davalık olarak vedalaşır
    -bilgisayar mühendisleri odası'na en çok şikayet edilen firmalardan birisidir
    -güzel teknolojiler öğrenmek mümkündür
    -aile firmasıdır, kurumsallık aranmaz
    -işten ayrılırken yıllık izni haketmek için 1 yıl + 1 gün çalışılması gerekir. o 1 gün doldurulmazsa 1 yıl doldurmamışsın denilecek ve yıllık izin ücreti kesilecektir
    -ramazan ayında yemekhanede tadilat var denilip duvara asılı tv indirilip ramazan bitince geri takılır

edit-ekleme:
    -kanunda yapılan zam geri alınamadığı için akgün zam yaparsa bordroda proje primi olarak gösterir ki daha sonra bu zammı alabilsin.

(bkz: uzak dur yiğen)
  • devlet hastaneleri arasında yaklaşık 150 hastanede çalışmasıyla en çok hastanede çalışan hastane bilgi yönetim sistemleri (hbys) şirketi
hesabın var mı? giriş yap