• evet arkadaşlar hala hizmete açılamamıştır.
    sözde ekim ayında tamamlanacağı söyleniyordu.
    yaklaşık 3 aydır zerre ilerleme yok, öylece duruyor.
    ızmir yönünden gelişte sadece bir köprü yapıldı,(o da bağlantısız ) aralıklarla iki adet alt geçit yaptılar,yolu yükseltip o kadar.
    bir akhisarlı olarak bu durumdan son derece rahatsız olmamıza ragmen elimizden birşey gelmiyor.
    şehir içi trafiği rezalet, zaten ıstanbul-izmir güzargahı için bu yolu kullanan herkes illahlah etmiştir çoktan.
    manisa-akhisar arası 35-40 dakika, akhisardan çıkmak 1 -1,5 saat arası şaka gibi.
    bu yolu kullanan arkadaşlara tavsiyem alternatif güzergahları kullanmaları yönünde.
    bilenler vardır muhakkak ama bilmeyen arkadaşlara hatırlatalım;
    akhisara varmadan navigasyona akhisar yeni stadyum yazın, stadyuma ulaşınca (stad solunuzda,tesis sağınızda ) bir yere sapmadan ilerleyin.
    ılk kavşaktan sola dönüp, yolun sonunda sağ tarafa sapın (rumeli caddesi )
    ardından yoldan herhangi birine novada avmyi sorun, (navigasyona yazarsanız size tekrar anayola çıkarabilir )
    avmnin arkasından ilerlediğinizde tek bir ışığa dahi takılmadan ıstanbul yolundasınız.
    toplam süreç 15 dakikayı geçmez.

yillar sonra gelen edit,yarin itibariyle açılıyor sanirim,
    padişahımız telekonferans ile bağlanıp açacakmış.
  • maliyeti 500 gibi bişey olmamasına rağmen durdurulan çevreyolu. yol hediye edecek de yok tabi. akhisar şehiriçi bu trafiği kaldırmadığı için yakılan yakıt ve kazalardan oluşan kayıp senede 2 çevreyolu parasına denk gelir.
  • bitmesi durumunda istanbul izmir yolunu ciddi olarak rahatlatacak yol. aslında izmir'den istanbul'a giderken bütün mesele akhisar'dan çıkabilmek, bu nedenle ekonomik krizden etkilenmemesini dilerim.
  • açılıp açılmadığı konusunda güncel bilgi var mı?
  • google sokak görünümde akhisar'ın içine girmeden geçeyim çevre yolunda bağlanayım dedim. yoldaki bariyerlerden dolayı ücretsiz yola giremedim ve paralı yola girdim.

sanal sokakta bile gezerkene sokuyorlar paralı yola...
  • hala bitmemiş , üstlenici firma kaçmış, olan yine yıllardan beri hiç bir hizmet almayan,
    adeta unutulmuş bir şehir olan
    akhisar ve akhisar halkına olmuştur.
    hayır benim anlamadığım bir konu var neden cezalandırılıyoruz?
    2002 den beri ülkeyi akp yönetiyor 2004 ten beri akhisarda akp belediyesi var (son seçimde kurtulduk allaha çok şükür )
    zerre hizmet almadık.
    öncesinde dsp, anap, doğruyol geldi geçti yine hiç hizmet gelmedi koca kente.
    garip ve manasız ,adı konamaz bir şekilde cezalandırılmaktayız biteviye.
  • izmir ile evim arasındaki altıyüz km içinde en sevmediğim bölümdür akhisar şehir geçişi. ışıklar, hızlı akan trafik, kalabalık, insanlar hep kaza riski üretir. zeytin almak için durduğum bir yer var; sinyal verip yanaşmak, sonra yola geri çıkmak beni hep ürkütür. akhisar dışında bütün şehir merkezleri çevre yolu ile geçilmiş; örneğin trafiğin aslında rahat aktığı manisa bile çevre yoluna sahip. akhisar çevre yolu açıldığında hem şehirdekiler hem transit geçenler rahat eder; o yüzden bir an önce devreye girmesini diliyorum.
  • sonunda açıldı
hesabın var mı? giriş yap