man of honor

  • 4899
  • 10
  • 4
  • 0
  • 3 gün önce

baba olmak

cuma gecesi en yakın arkadaşının düğününden gelip 3'te yatmışsın. alkolün ve müziğin etkisiyle kafanda davullar çalarak uyumuşsun. sabah saat 07:35'de yatak odasının kapısı tekmeyle açılıyor: "ay dede gitti, kalk" ve sen gülerek içeriye giren 95 cm boyundaki cüceye sarılıyorsun.

tepe nautilus'un karşısına italyan sirki gelmiş, aylardan eylül hava 30 derece. aslanların kaplanların palyaçoların geçit törenini izliyorsun götünden ter akarak, kucağındaki ufacık çocuk ufacık elleriyle ellerini çekiştiriyor, gülmekten krize giriyor, onun bir gülüşüne sen on gülüyorsun, o mutlu sen kat be kat mutlusun önünden palyaçolar geçerken.

senden ona yadigar kronik alerjisi var, öksürmekten 5 gün yemek yiyememiş, iğne ipliğe dönmüş. 90 kiloluk halinle 5 gün ağzına lokma girmiyor, oğluşun açken sana her lokma haram çünkü. alerji ilacı azıcık nefesini açıyor, "baba aslan maması" diyor, o gazla 2.5 kilo pirzola alıyorsun kasaptan 2.5 yaşındaki çocuk için, yediği her lokmada sevinçten ağlayacak durumda ağzının içine bakıyorsun.

akşama kadar işte binbir tane at hırsızı ile al takke ver küllah eve zor varıyorsun, oyuncakçıya giriyorsun bir tane şimşek mcqueen arabası alıyorsun, kapıyı açıyorsun oyuncağı veriyorsun, boynuna atlayıp bir öpücük veriyor, ne dönen çek kalıyor ne hindistan'dan gelen gümrüğe takılı mallar, resetin kralını 1 dakikada yaşıyorsun.

kredi kartı patlamış en normal harcamalarını bile erteliyorsun, doluya koyuyorsun olmuyor, boşa koyuyorsun dolmuyor, hanım organik pazara gitmesek mi bu hafta diyor, hayır diyorsun, akşam taksiye çıkarım oğlumun yemeğine kıyamam. kendim 3 öğün patso da yesem olabilir bu ay.

özet geçiyorum; bildiğin delilik, bildiğin enayilik. baba olmak babanı daha çok sevmeye başlamaktır.

devamını okuyayım »