• daha çok manga kitapları yayımlayan bir yayınevi.
  • manga ile birlikte brandon sanderson kitaplarını çıkarıyorlar.

kralların yolu (stormlight archive), sissoylu (mistborn) ve elantris şu ana kadar çıkardıkları kitaplar...
    mass effect kitapları ve assassin's creed çizgi romanlarını basıyorlar.

ayrıca manga dışında apple(evet bildiğimiz iphone apple), kuantum gibi enteresan kitaplar ve kişisel gelişim kitapları var.

çok genç bir yayınevi ama sektöre hızlı girdiler. arkadaş yayın grubu'na ait bir yayın evidir.
  • tam "carl sagan - cosmos" yazıyordum ki, başlığın "akıl çelen" değil de yayınevi ismi olduğunu farkettim. taşşak geçme timlerimizin kuvvetini düşününce ucuz atlattım gibime geliyor.
  • tom robins - parfümün dansı

--- spoiler ---

kitabın temelini olan ölümsüzlük üzerine baya düşünüp , bende olabilir miyim acaba bir ölümsüz dediğim kitaptır.

--- spoiler ---
  • son favorim:death note - ölüm defteri 13

kitaplarıda yayınevinin adının hakkını veriyor akılçeliyor...
  • hem video oyunları, hem bilimkurgu şaheseri olan mass effect serisini türkçe olarak yayınlayan yayınevidir. bilimkurguya merakınız varsa mükemmel bir kurguyla işlenen mass effect serisini okumanız ve oynamanız tavsiye edilir.

1. kitap
    2. kitap
    3. kitap
  • türkiyede manganın gelişmesine katkıda bulunan yayın evi.death note serisini bitirmiş olsamda sırf koleksiyon niyetine alıp tekrar okuyacağım.
  • sissoylu kitapları neden bu kadar pahalı ki acep diye düşünürken kitaplar elime geçtiğinde cevabı suratıma yabıştıran yayınevi. kitap boyutu, sayfa dizgisi, görselleri vesaireyle dört dörtlük bir işçilik; fiyatını son kuruşuna kadar hak ediyor. umarım fantezi-bilimkurguya daha fazla yönelip ithaki denen garabet yayınevinin tekelliğinden kurtarırlar bizi.
  • sissoylu 1-2-3, fırtınaışığı arşivi 1-2 ve elantris kitaplarının toplam ağırlığı 5 yaşındaki bir çocuğa denktir. bileklerim ağrımaktadır şu anda ve 6 kitaptan dördüncüsünü okumaktayım. yine de keyfime değecek yok.
hesabın var mı? giriş yap