şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kalelerinin içinde muhalefete aşırı razı konfor içinde bir muhalefet, parti içi demokrasi kisfesi altında herkesin kendini ve ikbalini düşündüğü saçmasapan kaypak bir ortam, kalitesiz hitabetsiz demogog siyasetçi üreten köhne bir parti kültürü, halk bilmez biz biliriz diyen bir avuç küstah boşçudan oluşan parti yönetimi, mustafa kemal atatürk'ü, onun fikirlerini, vizyonunu, düşünce yapısını ve emanetini hiç mi hiç anlamamış ama onu asla dilinden düşürmeyen ve ticarileştiren tiksinilesi partili bir güruhun varlığı ve bunların azalmaması, stratejik olarak yapılan dev siyasi yanlışlar, hatada ısrar etmede ısrar, seçim döneminde ve sonrasında ince'ye yapılanlar, kılıçdaroğlu'nun tipine de yakışmayan yalandan masaya vuruşlu konuşmaları, inandırıcılıktan fersah fersah uzaklaşmış bir parti imajı.

  sayayım mı daha fazla?

  bir ülkede bir parti 17 senedir aralıksız iktidardaysa ve gelinen yolun sonunda sokaklarda devlet vatandaşa kotayla domates biber satmaya başlamışsa bu iktidarın başarısı değil muhalefetin aşırı rezil ve razı başarısızlığıdır.
 • (bkz: 31 mart'ta chp'ye oy vermiyoruz kampanyası) bu başlığın ilk entrysinde çok güzel bahsedilmiş, tane tane anlatılmış konu. ancak kimse okumuyor tabi. troll filan sanıyorlar okumadıkları için de...
 • niye ilk akp'den kurtulmuyoruz?
  ilk akp den kurtulun sonra chp yi düzeltiriz merak etmeyin.

  bu kadar dil dökeceğinize gidin akp fanlarını chp tarafına çekin dingiller, zannediyorsunuz ki chp den kurtulunca akp den kurtulmak kolay olacak. chp bittiği anda bir daha geri dönüş olmaz bu memlekette.

  kimse anlatmasın yok kılıçdar gitsin chp başa gelir nah gelir sizin gibiler yine bir bahane bulur ondan da kurtulmaya çalışır, daha dün gibi aklımda baykal gitsin denilen günler.

  not: inceciyim bu arada
 • muhalefetten şikayet edilir. eğer ki iktidarın kendi döneminde karşılaştığı en büyük zorluklar karşısında iktidarı hiçbir zaman uyarmamışsa şikayet edilir.
  kuyruktan memnun olanlar yeni kuyruk oluşturmaya başlamış.
  peki iktidarın karşılaştığı en büyük zorlukları bir kenara yaz. diğer tarafada muhalefetin seni uyarıp uyarmadığını karşında nasıl bir tablo duruyor.