andy kaufman 2

  • 4725
  • 3
  • 1
  • 0
  • 3 gün önce

rahşan ecevit

rahşan affı'nın üstüne yapıştığı ve hala aynı yerden ısrarla vurulan kişidir. röportajlara ve anılara bakarsanız durumun sanıldığından farklı olduğunu anlarsınız ama okuma özürlü bir millet olduğumuz için "dayatılan ifadeleri" salt gerçeklik olarak almakta üstümüze yok.

rahşan ecevit, o dönem "baklava çalmak" gibi niteliksiz basit suçlar işlemiş ve 5'er 10'ar yıl ceza almış olan çocukların hapislerden alınmasını ve hayata yeniden entegre edilmesini istemiş ve bunu bülent ecevit'le paylaşmış. ecevit, daha sonra koalisyon ortaklarına rahşan ecevit'in bu isteğini belirtmiş, bunun üzerine 3'lü koalisyondaki bir partinin lideri "af kanunu çıkartacaksak kapsamını biraz genişletelim de -şu benim arkadaş olan- şu şu suçları işlemiş şu tür mahkumlar da salınsın" demiş, bir diğer koalisyon üyesi ccc genel başkanı da "öyleyse biz de -bizim arkadaşlardan- bu tür suçlar işlemiş olanların da salınmasını isterük" diyerek affı hapishanelerin boşaltılmasına kadar götürmüş.

kızılacaksa, o dönem 3'lü koalisyonda başbakan olan bülent ecevit'e kızılması gerekir, (ki yine anıları ve röportajları okursanız o diyaloglarda neler döndüğünü, nasıl çirkinlikler yaşandığını ve b. ecevit'in "pes" dediğini net olarak görebilirsiniz) ama dediğim gibi, rahşan affı'nın ilk adımı atan rahşan ecevit'tir, ama kendisi affın kapsamından sorumlu değildir.

lütfen adil yargılansın.

devamını okuyayım »
01.05.2010 12:54