şükela:  tümü | bugün
  • çin temaslı vaka açıklanmadan ölüm açıklanmasından sonra hakkında intiba edindiğim durum.

aytaç yalman'ın ölümü ise tuz biber ekti.
  • başka konularda şeffafmıymış.
  • 3-4 gün önce yaaa saklayamazlar coronayı ölenleri diye anıran sikikler vardı. bal gibi saklamışlar kaç gün. binlerce vakayı da dün sakladıkları ortaya çıktı. şimdi gidin sağlık bakanı övün sikik yaratıklar.
  • aytaç yalman'ın testi negatif çıkıyor. koah teşhisi konuyor. daha sonra çevresine de test yapılıyor ve eşinde pozitif çıkınca. aytaç yalman'ın testi negatif çıkmasına rağmen doktorları eşinin pozitif çıkmasından dolayı aytaç yalman'ın ölüm nedeni korona olarak belirliyor. mesele bu iken altında artniyet aramak yanlış.
  • fark etmez.er ya da geç patlak verecektir.yalan yalanlarla örtülmez.
    tutuştular zaten.bütün bakanlar canlı yayına giriyor.

t : katıldığım tespit
  • olagan durum. ilginc olan, akp gibi kendi tabanina manipülasyon ustasi bir olusumun corona mevzusunda ülkenin cogunlugunu manipüle edip, kandirabilmesi. alistira alistira aciklamak nereye kadar.
  • salgının başından beri beri bu sefer bir şeyler gizlemeden, ya da en azından eldeki bilgileri manüple etmeden bilgi paylaşacağınızı umuyordum.

fakat görünen o ki yine aynı alışkanlıklarınızı ısrarla sürdürüyorsunuz. evet panik yapılmasın ama vermediğiniz bilgilerin bir panik oluşturacak ya da paniğe engel olacak bir özelliği yok. vermediğiniz bilgilerin bir çoğu birinin, birisinin yaptığı hataların fazla konuşulmamasını sağlayacak bilgilier. korona vakalarımız hangi hastanedeler, hangi şehirdeler, yaş istatistikleri ne, iyileşme durumları ne, sigara kullanım istatistikleri ne, tamamı yurtdışı bağlantılı mı, kaç test yapıldı, kaç test var, test kaç saat sürüyor, tüm laboratuvarların yapabileceği bir testken neden sadece izin verilen laboratuvarlar yapıyor. neyse uzatmayayım.

sayın bakan, mütevazi tavrı ve yaptığı işle ilgili bir uzmanlığı olması insanların alışık olmadıkları bir konu olduğu için bir sempati kazandı. bu sempatiyi kaybetmeye doğru gidiyor. çünkü bilgi saklanıyor. ben bakandan ayrı, sosyal medyadan ayrı bir şey duymamalıyım. duyuyorsam da sosyal medyadan duyduğum yalan çıkmalı. e her seferinde sosyal medyada duyduğumuz 1 2 gün sonra gerçek çıkıyor. inandırıcılığınızı kaybettiğiniz an bu meselede kimse sizi dinlemez. kimse durun dediğinizde durmaz, gidin dediğinizde gitmez.

yanlış yapıyorsunuz. tablo ne olursa olsun, vakit kaybetmeden, derhal gerçek durumla, bilgilendirilmesi yapılmış durumları eşitleyin ve bundan sonra da ucu kime giderse gitsin şeffaf davranın. muhalif ya da sizi destekleyen herkes bunun bir felaket olduğunun, hükümetin ya da bir bakanın elinden gelenlerin sınırlı olduğunu biliyor. başarı ya da başarısızlık için kriterler de belli. güney kore, çin, almanya bi tarafta, iran, italya, abd bir tarafta. başarınız neyi gizlediğinizle değil sonuçta hangi ülkelerin grubunda yer alacağımız.
  • fıtrat kısmına ne zaman geleceğiz onu bekliyorum ben.

virüsten ölüm insanlığın fıtratında var.
    (bkz: where is mr. fıtrat)
  • yahu siyasal islamcilarin karakteristik ozellikleri olan surekli yalan soylemesi ve kendi eksikliklerini, rezilliklerini karartma, yalan, manipulasyon ve final olarak da baskalarini suclayarak kapatma huylarini son yirmi senede hala ogrenemediniz mi? farkli davranmalari kendi deyimleriyle esyanin fitratina aykiri bir kere. niye farkli beklentilere giriyorsunuz ben de ona sasiriyorum.