• ortada birleşen bir şey yok. kendi kendilerine gelin-güvey oluyorlar. bankaların yönetim kuruluna güreşçi atayanlar bu ülkeye neler yapar bir düşünün! hatta sadece yaptıkları mevcut işlere bakın o da yeter. kendi kaderlerini garantiye aldılar ama ülkemizin kaderi, geleceği yandaşların elinde ve pek iyi görünmüyor.

edit: başlığın ilk entrysi silinmiş bu yüzden kaynağı paylaşayım dedim.

https://twitter.com/…mtr/status/1408431129489723394
  • o da batacak yani, bunu anlıyoruz.
  • bak şuradan git. gittiği gün yandaşları dahi bayram edecektir.
  • "benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." - - - mustafa kemal atatürk

"partimizin kaderi türkiye'nin kaderiyle bütünleşmiştir." - - - recep tayyip erdoğan

edit: daha önce de benzer şeyler söylemiş:
    "ben gidersem, devlet yıkılır", 17 mart 2016 ~
    "türkiye'nin kaderi akp'nin kaderi ile bütünleşti", 6 eylül 2017 ~
    "ak parti kaybederse türkiye kaybeder", 30 eylül 2017 ~
    "ak parti ne kadar güçlü olursa, ülkemiz de o kadar güçlüdür. ak parti’nin zayıflaması demek, türkiye’nin savunmasının zayıflaması demektir", 7 eylül 2019 ~

"...iktidarın şahsileşmesinin, kişiselleşmesinin, egemenliğin mekânının değişmesinin, yani yeni bir devlet ve rejim kurulmasının yansımalarını izliyoruz hep birlikte. dikkat edin, istihbaratın, yargının, askerin, hazinenin, üniversitelerin bağlandığı kişi sadece bir cumhurbaşkanı değil, bir partinin genel başkanı; yani devleti bir partinin genel başkanı yönetiyor, yani karşımızda apaçık bir parti-devleti rejimi var..." - - - fatih yaşlı
  • resmen parti-devlet olmuşuz.
    nasyonal sosyalizm gibi bir şey yani, islamsal sosyalizm, ama sosyalizm kısmı da tartışmalı.
    daha çok islamsal derebeylik.
  • partiler kurulur, seçilir ve zamanla tükenir gider ama cumhuriyet daima ayaktadır.
    türkiye cumhuriyeti hancı siyasi partiler yolcudur.
    ama o kadar çok bu ülkenin temelini sarsacak kanunsuz işlere direkt yada endirekt sebep oldunuz ki artık normal bir siyasi parti gibi gidemeyeceğinizi çok iyi bildiğinizden dolayı bir partinin kaderini ülkenin kaderi ile bir tutarak korkutma gafletine de giriyorsunuz.

gideceksiniz ve hesap vereceksiniz.
  • bütün diktatörlerin filmin sonunda söylediği son sözdür.
  • karikatürü hatırlayalım.
  • tam tersi olan durumdur. maalesef bu ülkenin kaderini akepe belirlemektedir. nereye gidiyorsak sebebi kendileridir. iyi ya da kötü tartışmasına girmiyorum bile.
hesabın var mı? giriş yap