• suriyeliler diyorsun sayıyor sövüyor
    alım gücü diyorsun markete girdim üç şey aldım 50'lik oldum diyor dert yanıyor.
    üniversiteler diyorsun, tabela üniversitesi olmuş millet boşuna okuyor yazık günah diyor
    çocuk istismarı hayvan şiddeti diyorsun, yasalarda ciddi boşluk var diyor.

ama gelgelelim her seçimde sabah 08.00 da oy atim diye sıraya giriyor.
    neymiş muhalefet yokmuş. muhalefetin iktidar olmak gibi gayesi yokmuş.

buna katılıyorum ancak; bu sadece muhalefete oy vermemeni sağlar. senin sandıkta akp'ye oy vermeni tekrar tekrar motive etmez. bu kadar şeyden dert yanıp muhalefet iktidar olmasın diye tekrar tekrar akp'ye oy vermek bu saydığın sıkıntıları düzeltmez babacım, derinleştirir.

en çok akp'lilerin seçim dönemi tekrar akp'ye oy atma motivasyonu içinde olmalarını seçim akşamı kazandık psikolojisi içinde olmalarını, sonra tekrar normal hayata dönünce bu saydığım türde şikayetler içinde olmalarını anlayamam mesela. gitme babacım boykot et geç seçimi. hem oy verip hem şikayet etmek ne?
  • muhalefet iş bilmez, vizyonsuz deyip kendi hayat ve beklentilerinde muhalefet partilerinden de daha vizyonsuz davranan kimselerdir. hiç suçu başkalarına atmasınlar, winner reis gene kazandı deyip mutlu olmayı seçenler kendileri her seçim akşamı. sağda solda gene ötv zamları, kuruttular falan fıstık dert yanmaya başlamışlardır. lakin sinek vızıldısından daha ciddiye alınmamalıdır.
hesabın var mı? giriş yap