• özellikle imamoğlu’na saldırıları ters teptikçe biraz duruldular. şimdilik trolleri bakanlık seviyesinde yapıyorlar.
  • bu krizi yıkmak için bahane arayan sahiplerinden emir bekliyorlardır. artık pek de bahanelerinin kalmadığının farkındalar.
    gezi'de üç kuruş dolar arttı diye ortalığı ayağa kaldırmışlardı amına koduklarım. şimdi her gün
    tl %4-5 değer kaybediyor, bir tanesi de çıkıp hükümete laf edemiyor. bu kadar aşağılık bir kitle işte bunlar.
  • türk telekom'un hortumlanmasını gargaraya getirecek argümanları bekliyorlar.
    merkezden dağıtılsın sahneye çıkarlar.

bana bir iki tanesi denk geldi, türk bankaları o krediyi vermek için yurtdışından kredi çekmiş, sonuçta türkiyeye dışardan para girmiş olmuşmuş. mal satıyoruz üzerinde bir de borçlu çıkıyoruz, bu başarıymış. siker misin sabaha mı bırakırsın? ama bu argüman aktrollere dağıtılınca hep bir ağızdan bunu söyleyecekler, hedef kitle de balıklama atlayacak. nasıl bir tarikata düştük anlamıyorum ki?
  • yıllık izne çıkmışlardır.
  • ekşi sözlük, kutsal bilgi kaynağı

yazdığım hemen hemen hiç bir şeyi silmedim. sildiğim bir kaç entry'i okuduğunu bildiğim insanların kalbini kırmamak adına sildim ve ilişkiler kanalına aitti. siyaset kanalına yazdığım entry'leri özellikle silmem ki bana da bir hafıza oluştursun, düşünce yapımın gelişimini gözlemleyeyim diye.

siyaset kanalına ve/veya seçimle alakalı yazdığım entry'lerin çoğu gayet tutarlı ve gerçekleşen öngörüler içeriyor. isteyen baksın. körleşmemiş zihinler hak verecektir.

ama benim yazdıklarımı beğenmeyen bazı ergenler ve ergen zihinliler yüzünden benim nick altım "aktroll" etiketi ile dolu. yani ben aktroll'üm, iki cümle yazamayan, yazdıklarında mantık bile olmayan, öngördüğü hiç birşey gerçekleşmeyen, her yere (bkz:) yapıştıran tipler ise aydın, elit, zeki vs...

bir fikrin, görüşün, bakış açın veya itirazın varsa yazarsın. laf kalabalığı etmeye, 50 kere yazılmışı 51. kere yazmaya gerek yok.

(bkz: kara murat benim)
  • şu son zamanlarda eksiklikleri gerçekten hissedilen şey.

normalde hergün mutlaka bir iki tane provakasyon amaçlı başlıklarını görürdük, ama artık o bile yok.

alışkanlık yapmış hıyarlar.
  • kaybolmadılar. sadece köşelerine çekildiler.

yağmurda şemsiye satmaya çalışan işportacılara benzetiyorum bunları. fırsatını buldukları anda çıkacaklardır.
hesabın var mı? giriş yap