• attığı bir tweet ile alex de souza'ya ait retweet rekorunu kıran izmirli üniversite öğrencisi.

izmirli genç, sosyal medyanın yeni fenomeni oldu. yaşar üniversitesi gıda bölümü 1. sınıf öğrencisi olan alaattin çağıl geçtiğimiz günlerde "köpekleri sevmeyen insanlara güvenmem. fakat bir köpek bir insanı sevmezse, o köpeğin hislerine güvenirim" diye tweet attı. aynı zamanda sosyal medya uzmanı ve danışmanı olan çağıl'ın attığı tweet yaklaşık 64 bin kişi tarafından retweetlendi, 78 bin kişi de favorilerine ekledi.

ben de beklemiyordum

fenerbahçe'nin eski oyuncusu alex'in attığı ve 60 bin kez retweet edilen veda mesajını geçerektwitter'da yeni retweet rekoru kıran çağıl'ın 500 bine yakın takipçisi var. hayvanseverliği ile tanınan çağıl attığı tweetle ilgili şunları söyledi: "hayvanlarla aramda çok farklı bir ilişki var. özellikle köpeklerle. bu mesaj'da böyle çıktı. sonrasında twitter'dan attığım mesaj rekoru getirdi. söz gerçekten de derin anlamı olan bir söz." yazdığı tweetin bu kadar çok retweet edilmesini kendisinin de beklemediğini belirten çağıl, "rekor için yapılmış bir hareket değildi. kendiliğinden gelişti. yani açıkçası ben de bu ölçüde patlama beklemiyordum. attığım mesajın karşı tarafça anlaşılması ve etkileşim olması bu işin en zevkli yanı" dedi

http://www.cumhuriyet.com.tr/…html?kbzahomwsixlwskb
  • 2,31 milyon takipçisi var ama ismini yeni duyuyorum. burada da çok meşhur değil sanırım. takipçi satın alarak, bot kullanarak internet fenomeni olmak ve hatta rt fav rekorları kırmak da yeni kendini adam sanma eşiklerimizden sanıyorum. artık hangi keywordden geldiyse gelmiş bir de beni takip ediyor, bastım bloğu bastım bloğu.

siz kimsiniz ya? kendinizi ne zannediyorsunuz? bir bitmediniz mk.

edit: abi gözünüzü seveyim şuradaki paylaşımları yapan adam nasıl bu kadar takip edilebilir? https://twitter.com/alaattincagil
  • ipsiz sapsız bir haber ile duydum adını. bir girdim 2.5 milyon takipçisi var. benim tanımadığım insan fenomen falan değildir, en fazla takipçi satın almıştır.

haberde "türkiye'nin ilk iki rozetli twitter kullanıcısı" diyor. ikinci rozet dediği mavi bir dünya, üstüne gelince çevirmen yazıyor, tıklayınca twitter'ın çeviri sayfasındaki profiline gönderiyor, 110 kelime/cümle çevirisi yapmış, henüz "0" tanesi onaylanmış. yani oraya kaydolsam ben de alacağım o rozeti. bunu haber yapan bir medyamız var.
  • sürekli takip edip edip geri alıyor twitter hesaplarını.ne deniyorsa artık takipçi mi satın alıyor napıyor.danışmanlık hizmeti veriyormuş.attığı tweetlere bakıyorum da bir insan bu adamdan neden danışmanlık hizmeti alır merak konusu.sosyal medya hakkında ne bilebilir bu adam? orta yaşlı kesimin facebook paylaşımları gibi paylaşımlar yapıyor.
  • az önce kazara bir arkaşımın takipçilerine bakarken "onaylı hesap" olmasından dolayı gözüme çarpan şahıs. profiline baktım 2 milyon takipçisi var, 1 milyon da takip ettiği insan var.

bir insan nasıl bir işsizliktir ki 1 milyon insan takip edebilir. benim takip ettiğim kişi sayısı 80 ama zorla takip edebiliyorum yazılanları.

tanım: adını ilk defa duyduğum işsiz.
  • başlığının olmasına şaşırdığım bana göre gereksiz ötesi, son derece itici kişilik.
    twitter'ın bot uzmanı. bu kişiden hizmet alanlar neyin kafasını yaşıyor düşündürücü.
  • 18 takipçili troll hesabımı takip etmiş. nerden buldu da takip etti beni, kim bu ve neden 2.5 milyon takipçisi var anlam veremedim.
  • (bkz: bot)
  • kerimcan durmaz'ın metallica ile ilgili yorumları sonrasında içime su serper nitelikteki cevabıyla sevdiğim insan.

tweet için
  • uluslararası sosyal medya derneğinin ege bölge başkanlığına getirilmesi haberi ile tanıdığım kişi.

söz konusu haber : http://www.aksam.com.tr/…a-anlatiyoruz/haber-667850

verdiği kısa ve öz bilgilerle, sosyal medyayı "doğru" bir şekilde kullanmak/kullandırtmak için çaba gösterdikleri gözümden kaçmadı. bilhassa bu kadar önemi artmışken, birilerinin bu amaçla çaba gösteriyor oluşunu görmek sevindirici.

yolu açık olsun...
hesabın var mı? giriş yap