• yapımına -az da olsa- maddi destek verdiğim heykel.

bu proje ilk dillendirildiğinde heyecana kapılanlardanım. şöyle bir okuyorum yazılanları ancak üzülerek söylüyorum ki kimse anlamamış bu heykelin anlamını. bu heykel sırf şampiyonluklar, atılan göller için dikilmedi sevgili arkadaşlar. bu heykel bundan sonra bu takımda oynayacak her futbolcuya, az ileride dereağzında antreman yapan her küçük sporcuya bir mesajdır. fenerbahçe taraftarının vefasını, her yönüyle gerçek bir sporcu olurlarsa bir gün onların heykellerini de dikebileceğini haykırır.

fenerbahçelinin nasıl bir sporcu istediğinin beyanıdır bu heykel.

saha içerisinde başarılı, saygılı; saha dışında örnek bir insan olan; fenerbahçe'yi hayatın her alanında temsil etmesinden gurur duyulan, fenerbahçe kültürüne bir şeyler katan, her sporcunun heykelini dikecektir fenerbahçe taraftarı.

ve dünya tarihinin başından beri dikilen her heykelin yaptığı gibi temsil ettiği kültüre katkı yapacak heykeldir.

edit: ah aykut hoca ahh
  • koşmuyor.
  • sonuna kadar hak eden adama tamamen taraftarın desteğiyle yaptırılan heykel. ama benim tek korkum bunu duyan galatasaraylıların toki'ye başvurup olası bir gheorge hagi heykeli yaptırmaları olur. açılışında da devlet erkanını yuhlarlar falan tam olur işte. yapmadığınız şey mi ?
  • bana turkiyede hangi kafalarin oldugunu gostermis heykel.
    yok top suruyo diye heykel olur mu, yok 4 sene sampiyon yapsa uefa falan naparlardi. be andaval sen cikarcisin basari getirenin heykelini dikerim diyorsun. o adamin heykeli adam oldugu icin dikildi attigi goller icin degil.
  • futbolda efsane olmak için sadece iyi futbol oynanması gerektiğini sanan şapşalların anlamayacağı heykeldir.

neyse ki rakip takım taraftarlarının coğunda bu düşünce hakim değil.. (bkz: #30214323)
  • devlet parasıyla milyon dolarlık stad yaptıran sadrazamın sol taşşaklarının, ne hakla kamu malına 3 metre kare heykel dikiyorlar diye karşı çıktığı heykel. siklemeyin efendim, rte bile siklemedi adamları;

(bkz: bir allah kuruşu)

anladın sen.
  • galatasaray'lılarin hagi'nin heykelinin yapılması için toki'ye başvurmasina sebep olandir.
  • yalnızca ölenlerin değerinin bilineceği gibi sığ bir düşünceye sahip olanlar tarafından dikilmesinin mantıksız bulunduğu heykel. bunu kulüp dikse, belki bu kadar değerli olmazdı ama bu fenerbahçe taraftarlarının kendi istekleriyle yaptığı ve uzun soluklu bir eforun sonucu olan bir çalışma. fenerbahçe taraftarının geçen yılki birlik beraberliğinin bu seneki malzemesi. çoluğumuza çocuğumuza seneler sonra anlatabileceğimiz bir anı bu heykel.

kişilik açısından tüm türk halkına örnek olacak bir adamın heykeli dikilmeli bu ülkede.
  • fenerbahçelilerin diğer türk takımlarına oranla kendi efsanelerini daha çok sahiplendiğinin bir başka örneğidir.

diğer örnekler için:

(bkz: can bartu tesisleri)
    (bkz: lefter küçükandonyadis tesisleri)
    (bkz: faruk ılgaz tesisleri)
  • önümüzdeki sezon ileri uçta alex'in önüne dik bu heykeli alex buna topu falan çarptırıp en az 10 gol attırır.

itirazı olanları şöyle alalım

(bkz: dani guiza)
    (bkz: mert nobre)
hesabın var mı? giriş yap