• toprak sergen ile tartı$ması sırasında bana ne muthi$ ne süper ne mükemmel bi insan oldugunu gostermi$ ki$i. bi de $arkı soluyomu$ ama zaten $u laftan sonra hic bi$i yapmasada kralım kendisi.

-ali güven: bana bundan sonra ali deme.
    -toprak sergen: ali
    -ali güven: deme dedim
    -toprak sergen: ayıp oluyo ali
    -ali güven: ayı bogulursa bogulsun

hayır bu lafın üstüne tartı$ma nasıl devam etti anlamadım ben olsam bu laftan sonra kendimi dogaya verip cicek sulardım.
  • toparlarsak:

şarkıcı
    din adamı
    ceo
    ayakkabıcı
    menajer

ilginç bir insan.
  • entrylerden anlaşıldığı kadarıyla bir koltukta üç karpuz taşımaya çalışan ama ancak ikisini düşürmemeyi başaran din öğretmeni, ayakkabıcı, şarkıcı.
  • devamını getiremese de doksanlara ve doksanlardan sonraki yıllara yolcu isminde muhteşem bir şarkı armağan etmiş şarkıcıdır.
  • onca güzel şarkısına rağmen kıymeti bilinmemiş bir şarkıcı.

hayır tipi, tarzı, küpesi piercingi filan olsun hayvan gibi de çekici de bir adamdı. neden böyle oldu anlamadım. belki de zamanının ötesindeydi.
  • bir televizyon programinda sunucu kisinin kendisine dogru imali bir sekilde sordugu '' sizin icin soyle boyle* diyenler varmis,asli var midir? ''sorusuna;
    '' yahu nereden cikariyorlar boyle seyleri,illa cikarip masanin ustune koymamiz mi lazim? ''
    diyebilen unlu turk bir seyidir.
    neyidir bilemem.

(bkz: pipiyi cikarip masaya vurmak)
  • bodrumda yaşayan ve çook ünlü bir ayakabı tasarımcısı.
    çok basit, sade ve sıradan ayakabılarının fiyatı 200 dolardan başlamaktadır. kenisi sadece özel sipariş üzerine sadece kişiye özel ayakabı yapar.
    öyle ayakabılarını gördümki içindeki kemiği fırlamış, nasır dolu ayakları ustalıkla saklar.
  • "birisi var aklımda ismi lazım değil
    birisi var aslında tarzım değil
    hiç kimse bilmiyor, anlatmadım daha
    duyulsa yer yerinden oynar aslında"

vaktiyle sansasyonel bir beyanda bulunacağı izlenimi uyandırıp kaybolmuştu ali güven. tabii bu raddeye erişmek için ne kullandı, kaç doz aldı; orası muamma, fakat bu kadar iddialı bir şarkı sözünden sonra nereden baksan bir condoleezza rice, bir benazir butto der diye düşünmüştüm.

mamafih, bu beyanatın üzerine giden olmadı hiç. bir allahın magazincisi de çevirip "hoop ali" diye yanaşmadı çocuğa, olası bir infial, gündem es geçildi. yine de ben hala merak ediyorum, çıkıp söylerse hani. hı?
  • son yaptığı ya gözyaşım ya da sen şarkısı ile bir yadigar tadı yakalamış efendi. bir de yorgun yorgun, içli içli söylemiş, ağzına yüzüne sağlık.
  • 1998 senesinde almanya'dayken tüm almancı türklerin gönlünde taht kurduğunu müşahade ettiğim şarkıcı.
    birgün arabasında beraber heidelberg'e gittiğimiz bir türk arkadaş, dönemin almancı türk gençliğinin dilinden düşürmediği "ardına bakma yolcu" parçasını arabada dinletmişti de, türkiye özleminden gaza gelmiş, bağıra bağıra arabada o şarkıyı söylemiştim. utandım tabi sonra. derken yıllar geçti, bir tv programında ali güven'in almancı türklerden olduğu, almanya'da yaşarken parladığı, ünlü olunca da konser vermek üzere en çok almanya'ya gittiği söylendi. ossaat anlamıştım ali güven fenomeninin almanya'daki boyutlarının sebebini. adam zaten onlardan biriymiş. ben de boşu boşuna gaza geldiğimle kalmışım heidelberg yollarında. hey gidi canına yandığımın ali güven'i...
hesabın var mı? giriş yap