• olmayan başarılardır.

soyadı koç olmasa babası rahmi koç olmasa ülkece tanınan bir insan olmayacaktı.
    nedir gerçekten ali koç'un başarıları?
    demirören'den farkı nedir? ikisi de babalarının şirketinde yönetim kurulu üyeleri.
    londra'da okuması tamamen babası ve para sayesinde. iyi bir eğitim hayatı var kabul ama bu onun başarısı mı babasının parası mı?

mesela babası rahmi koç bile şirketi kendisine değil mustafa koç'a emanet etmiştir.
    kendisinde bir potansiyel olsa babası kendisini ceo yapmaz mıydı?

fenerbahçeliler aziz yıldırımdan kurtuluş olarak görüyor kendisini ama kendisi fenerbahçe'nin demiröreni olur kurtulmak için her gün dua ederler.

genç ve yakışıklı olması mı bu kadar istenmesinin sebebi gerçekten anlamıyorum.
    ali koç'un herhangi bir başarı hikayesi var mı bu yaşa kadar?

mesela fikret orman'ın babasının adını kaç kişi bilir? kendisi bir şeyler yapmış ve başarılı olmuş bir iş adamı ve yöneticidir fikret orman.

mesela ali ağaoğlu'nu hiç sevmem fakat babasının yanından ayrılıp kendi şirketini kuruyor ve sonuç ortada türkiye'nin en büyük müteahiti. tam bir başarı hikayesi.

abisi merhum mustafa koç işlerle o kadar meşgüldü ki rahmetli maç bile seyretmezdi. ali koç ise o kadar boş ki her hafta maçlarda şirketle alakası yok çünkü. belki de şirkete gelmesin diye fenerbahçeye bu kadar çok adapte ettiler kendisini.

gerçekten merak ediyorum ali koç'un rahmi koç'un oğlu olmak dışında ne başarısı ve özelliği var?
  • 2 ay sonra başkan olunca izlenilecek başarılardır
  • karşılaştırıldığı yıldırım demirören’in eğitimi hakkında internette lise seviyesine kadar veri bulunurken kendisinin yüksek lisans eğitimi vardır.

ayrıca koç holdingde çalışmaya başlamadan önce çeşitli yabancı kuruluşlarda yöneticilik yapmıştır. koç holding yönetim kuruluna gökten inmemiş önce alt seviyelerde çalışmıştır. alt seviye derken koç ailesine mensup biri için alt seviye. gerzeklik yapılmasın diye vurgulayayım.

yıldırım demirören sahibinin sesidir. babasının sözünden çıkamaz. babası tarafından 50 küsür yaşına geldiği halde azarlanır. bazen tokatlanır.

demirören ailesi zengindir, koç ailesi seçkindir. zengin aile çocuğu ile seçkin aile çocuğunu mukayese etmek anlamsızdır. biz fakirler yoruluruz.

ali koç başkan olacak güneş doğacak.
  • babası ali koç u neden ceo yapsın ki iki tane abisi vardı zaten.
  • adam şanslı doğduğu için eleştirmek çok saçma değil mi? mustafa koç karşılaştırması ise aşırı saçma yaş sırasına göre geçiyorlar sıraya. ömer koç denildiine göre işlerle en az alakası olan kişiydi, mustafa koç'un vefatına kadar.
    üstüne aldığı işleri titizlikle tamamlamış, emek göstermiş önü fenerbahçe başkanlığı için açık aday.
    bir de @elu arkadaşa basit bir sorum var, karanlık tarafı(kör nokta) veya şansı olmadan ülkede kaç tane iş adamı sayabilirsin?
  • koç ailesinden çıkan birini, babasından başka başarısı yok diye karalama çabasında olan sıçmık entrysi. bir adamın soyadı koç ise başarılarının hepsi zaten soyadına malolacaktır. ama cehaletini kapamak için sadece amerikada yaptıklarından bir kaç örnek verilebilir.

houston teksas‘taki rice üniversitesi’nden lisans
    harvard üniversitesi‘nde yüksek lisans
    j.p. morgan, new york, ny stajerlik
    american express bank’ta yönetici yetiştirme programı
    ramerica ınternational ınc.’da koordinatör
    morgan stanley yatırım bankası’nda analist

mustafa koçun maç bile izlemediğini sıçmışsın, onun da fenerbahçe kariyerini yazayım.

1907 derneğinin kurucusu ve ilk başkanı
    dernek ile birlikte alınan fenerbahçe basketbol şubesinin idaresi 4 yılda yaratılan 11 milyon dolarlık kaynak ( sene 1993 )
    fenerbahçe logosunun ve 1907 nin tescillerini alan isim
    fenerium u kurarak fenerbahçe kulübüne armağan eden isim ( 1907 derneğiyle birlikte )
    türkiyede ilk kombine satışını yapan adam
    'fenerbahçe şirketleşmeli mi, halka mı açılmalı' kitabını bastırarak kulübün şirketleşmesi ve halka açılması için ilk adım atan isim.

böyle uzar gider, sen zaten bunları google üzerinden basit aramalarla da bulabilirsin ama suyu bulandıran bir sıçmık olduğun için, düşüncelerini bu yolla ifade etmeyi tercih ediyorsun.
  • demirörenle karşılaştırmadan önce şunu hatırlamakta fayda vardır.

yıldırım bey ata kolejini bile ite kaka bitireceğini anlayan babası koleji satın almıştır.

ve şirketi batırmasın diye beşiktaşın ve federasyonun başına bela etmiştir.

ilk olayın 2. 3. ağızdan dinledim. samimi arkadaşları vs çok kişi anlattı.

ikincisini ise birinci ağızdan babası duyurdu. beşiktaşa verdiği parayla ilgili bir konu olmuştu , babası açıklama yaptı. gerekirse bir o kadar daha veririm yıldırım başkan olarak kalır diye konuşması var merak eden açsın bulsun.

ali koç için ise ailesi fenerbahçe yöneticiliği yapmasın diye baskı yapıyor. çünki adam zaten iyi bir eğitim aldı. yöneticilik vasıfları kötü değil.
  • cvsi turkiye`nin en seckin ailesinin cocugu oldugundan dolayi pekte imana getirecek durumu yoktur. herkesin bildigi gibi abd`deki universitelere kapi gibi referanslarla ve bagislarla girmek cok kolaydir gerizekali degilsen ki ali koc gerizekali biri degil gayet ortalama ustu zekaya sahip biri.

wikipediada yazana gore cok buyuk sirketlerde yoneticilik falan yapmamistir ki gerekte yoktur.

ın 1990-1991, he attended the management trainee program of american express bank. from 1992 to 1994, he was an analyst at morgan stanley.
  • aynı twiti serkan inci de attı geçen. planlı bir şey mi bu yapılan anlamıyorum ama ali koç' un tüm başarısızlığı>aziz yıldırım.
hesabın var mı? giriş yap