şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yaylana yaylana yürüyüşünü taklit ettiğim zamanlarda sürekli gülen bir insandı kendisi. gümüşhanelidir. ayrıca daha ortaokul öğrencisi olan çocuklara anlattığı devrim hikayeleri asla unutulmamıştır. çok makara olmasına karşın, notu çok kıt idi kendisinin. 4 alabilmek için kıvrandırtmıştı beni beyefendi. ama evet.. öğretmen

    not: hiçbir öğrenciye 85 üstü not verdiğini duyamadım hala.
  • bugüne kadar tanıdığım en iyi öğretmenlerden biridir. mustafa mihriban boysan ortaokulu bünyesindeki öğrencilik yıllarımda türkçe öğretmenimdi. görüşleri, öğrencilerine aşıladığı ilerici düşünceleri, hareketleri, ders anlatışı, disiplini ve daha birçok konudaki davranışları ile takdir edilecek nadir bir insandır. ortaokuldan hatırladığım ve her zaman hatırlayacağım tek öğretmendir. kendisi bana da birçok konuda örnek olmuştur.
  • fazla atatürkçü bir öğretmendi. hani böyle her şeyin fazlası zarardır ya, atatürkçülüğün bile fazlası zarar. bu adam öyleydi.
  • 16 yıllık eğitim hayatıma dayanarak şunu kesinlikle söyleyebilirim ki sahip olduğum en iyi öğretmendi. sadece bir öğretmen değil aynı zamanda eğitimciydi. şuan kitap okumayı çok seviyorsam bu onun sayesindedir. her perşembe tek ders okuma dersiydi. köşeyazısı okumamızı isterdi bizden. her sene tüyap’a giderdik. hala her sene giderim. gerçek bir atatürkçüydü. bakın kemalist demiyorum atatürkçü diyorum. onun bedenine değil ilkelerine saygı duyardı.

    veliler kıt not verdiği için çocuğunun onun öğrencisi olmasını istemezdi. küçük prensin de dediği gibi büyükler sayılarla ilgilenir. bu arada ilk 85 not alan kişi olarak tarihe geçmiş olabilirim. neyse çok uzattım. eğer onun öğrencisiyseniz kendinizi şanslı hissedin ve ondan alabileceğiniz şeyleri almaya çalışısın.