farewell

  • 3349
  • 5
  • 4
  • 0
  • dün

askere gideceklere öğütler

- öncelikle ne olarak giderseniz gidin (kisa dönem , uzun dönem , asteğmen vs..) orada geçireceğiniz süre zarfi içinde kendinizi çok çok daha iyi taniyacağiniza emin olun.
- "hayatta yapmam lan öyle bişey" lafi eskide kalmiş olacak. buna emin olun..
- hayatinizdaki herşeyin bir anda pata küte değişeceğini bilin. arkadaşlarinizin , sevgilinizin , ailenizin. o dişarida süren hayata ait onlar. artik siz o hayata ait değilsiniz. yaşadiğiniz bilinir ama çok umursanmayabilir. yalniz kaldiğinizi anladiğinizda , askersiniz.. (acemi birliği)
- yillardir arkadaşiniz olan insanlarin bir anda silindiğini görürsünüz. evet gerçekten görürsünüz. "ulan bi arayip sormadi ibneler" diyerek başlar burda olay.. sonra devam eder.. arayip sormazlar. zor gelir.
- 40 yilda 1 aranirsiniz , taklalar atarsiniz , "vay babo naber!" diye girersiniz konuya saatlerce herşeyi konuşmak istersiniz ama 10 dakikaya siğdirmaya çalişirsiniz ancak..
- sevgiliniz vardir , her akşam telefonda abuk sabuk kavgalar eder siniz , koğuşta uyuyamazsiniz , dört döner dört dönersiniz. o ise hala üçün beşin derdindedir. (askerden önce terket!)
- izne veya hava değişimine geldiğinizde , herşeyin aslinda ne kadar ayni , ama aslinda bir o kadar da değişmiş olduğunu farkedebilirsiniz. çünkü siz yokken , buna uygun bir düzen kurulmuştur. sonuçta sizsiz de yaşayabilenler , artik sizi unutmuştur. sizi görünce , suratinda "dayak istermiş gibi" bir gülümsemeyle "vaaay napiyon be abi.. ehe askerrr eho eho" gibi yavşakça davranip , sinirleri ziplatabilirler..
- "hayatta işim olmaz" dediğiniz insanlarla , askerde öyle bi işiniz olacak ki , bunu kelimelerle anlatmak zor. ancak çat pat kürtçe öğrenmek zorunda kaldiğimi belirtmem yeterli olacaktir sanirsam.
- tuvalet koridorlarina siçmiş adamlar göreceksiniz.
- yahudi ile komünisti ayni şey zanneden insanlari göreceksiniz
- yabanci hatuna türkçe attiği sms in , ingilizce gittiğini sanan insanlari göreceksiniz
- her türlü uyuşturucuyu kullandiğini söyleyen , kollari faça içinde bir sürü insan göreceksiniz.
- "tamam sakin olmaliyim" diye kendinizi şartlamiş olsaniz bile , daha acemi birliğinde , adamin birinin kafasina çatal saplayacak kadar sinirlenebilirsiniz. aman..
- ve işin en kötüsü. bir noktadan sonra askerliği seveceksiniz..

budur. dikkat edin.

devamını okuyayım »
09.09.2006 02:19