• tekrardan bir kıbrıs harekatı gerçekleşmesi durumunda kullanılabilecek parola.

(bkz: ayşe tatile çıktı)
  • reklamdaki kadının çocuk ağlayınca cama fırlayıp ali'nin karnı acıktııııııı diye bağırması üzerine annemin; "acıktıysa doyur, ne cama çıkıp bağırıyosun zilli" dediği reklamdır. bu reklamı yazan grubun orta yaşlı görmüş geçirmiş kadınları etkilemesinin imkansıza yakın olduğu da bu olayla tarafımdan gözlemlenmiştir*
  • reklamı izlememiz sonrasında ananemin konuyu her zamanki gibi yanlış anlayarak "köylülerimiz, sorunları ve köylerde imece" konulu bi sempozyum vermesine neden olmuş talihsiz cümle.
  • ali nin ciftlik aleminde sevilen bir sima olduguna ve gelecekteki ihtiyaclarinin da resit olana kadar cifciler tarafindan imece usuluyle karsilanacigina kanaat getirdigim serinin ilk bolumu..
    (bkz: ali susadi)
    (bkz: ali kabiz oldu)
    (bkz: ali nin basuru azdi)
  • doğaüstü olaylara alışkın olan türk köylüsünün tanıtıldığı bir reklamdır. tarlada çalışırken gaipten gelen bir ses "ali nin karnı acıktıııııııııııııııı!!!!" diye höykürüyor, köylü de "ne oluyo lan !?" diye tırsacağına, artık elinde ne varsa zerzevat olarak kapıp koşturmaya başlıyor sesin geldiği yöne doğru. halbuki amerika da olsa bu olay şerife koşarlar, 911'i ararlar, olay fbi'a intikal eder. fox mulder gelir, uzaylılar yapmıştır falan der.
  • kadın her bagirdiginda, "hay ali'nin a**ina koyayim" dedigim reklam diyalogu,bagirisi,cigiri$i
  • sağır duymaz uydurur misali ikidir ''ali'nin toynağı çıktı'' şeklinde anlaşılarak tövbe-i istiğfar getirten reklam çığlığı.
  • ürün satışını arttırma amacı olmadığı açık olan reklam. zira yapılan araştırmalara göre bu reklam izlenirken verilen tepkiler şöyleymiş;

-ali nin karnı acıktıı.

- ali ne lan?

-ali nin karnı acıktıı.

- ali ye bir sana iki...

-ali nin karnı acıktıı.

- o değil de hatun iyiymiş bi de bağırmasa.

-ali nin karnı acıktıı.

-bok yesin velet.

-ali nin karnı acıktıı.

- biz de açız anuagoin..

- ali nin karnı acıktıı.

- cevat abi değiştir şu kanalı sikcem mamasını tatavası.

-ali nin karnı acıktıı.

- ali kadar başına taş düşsün.
  • cok etkileyici bir reklam. ali'nin karin gurultusunun dagin ba$indaki evde bu kadar i$e yaradigini goren ben, ogle vakti ciktim cama bagirdim "cagri'nin karni aciktiiiiii" diye.

yan balkondaki amca bon bon bakti. camlardaki guvercinler uctu. bahcivan $oyle bir kafayi cevirdi. bir de nereden ciktiysa westernlerdeki o toprak yollarda yuvarlanan calilardan gecti bir tane.. yarim saat bekledim kimse kapiya elinde bir tencereyle gelmedi bile.
    kac bin ailelik siteyiz, biri bile yardim elini uzatmadi. reklam ust kurulu'na $ikayet edicem bu reklami yeminlen, once bi karnimi doyurayim da..

koskoca koy doktoru el kadar bebenin karni acikti diye bezelye ayiklasin. olacak i$ mi canim!
  • milupa reklamları ile yeniden hortlamış çığırtkanlık.. ali denilen zat önümde açlıktan geberse gram ekmek verirsem namerdim..
hesabın var mı? giriş yap