• nicedir dost meclislerinde yemekten konu açılsa büyük bir şaşkınlıkla anlattığım ve hakkında söylenenlerin başkalarını da şaşırtmayı başardığı bir enteresan mekan.

geçen yıl bir vesileyle kartal'da bulunmam gerekiyordu ara ara, arkadaşımla mülaki olduktan sonra karnımızın açlığının tavan yaptığını fark edip tamamen gaflet haliyle bu mekandan içeri girdik ve hayatımda bir daha asla göremeyeceğim bir ortama girdiğimi daha ilk adımda anladım.

bir kere çay bahçesi gibi büyük bir mekan ve her telden insan var içeride. kimisi okey oynuyor, kimisi çay içiyor kimisi yemek yiyor. hemen cevval çalışanlarından birisi yanımıza geldi ve menüyü önümüze koydu ve menüyü görünce sıradışı bir yerde olduğumdan artık emindim.

lahmacun, pizza, gözleme, fajita, binbir çeşit makarna, adana, urfa beyti, waffle, künefe, kumpir, burger, tost, dondurma sahanda yumurta, menemen, nargile okey batak gibi bir çeşitliliğe sahip dünyanın en değişik menülerinden biri çıktı karşıma, mekanın simgesi tüm bunların birleştiricisi olan çay tabii ki.

içinden çıkmakta zorlandığımız şok sebebiyle karar veremedik ve cevval çalışandan bize bir öneride bulunmasını rica ettik. hiç düşünmeden alır special kebap dedi. tabii ki biz o kalabalık menüde görememişiz. büyük bir beklentisizlikle ve susurluk ayranı eşliğinde sipariş ettik.

ben masaya okey takımı gelmesini beklerken enteresan şekilde kebap hızlı sayılabilecek bir sürede önümüze geldi ve o an mekan hakkındaki tüm endişelerimiz sona erdi. satır etten yapılmış kebap gerçekten çok lezzetli ve doyurucuydu. şaşıra şaşıra ve tadını çıkara çıkara yedik ve bir daha ne zaman yolumuz kartal'a düşse alır kardeşlere uğrar yan masada bir ailenin yemeğine şahit olurken diğer masada bir apaçi kardeşimizin manitacılık kovalamacasını izleyerek alır kebabımızı gömeriz büyük bir iştahla ve mekanın televizyonlarında bir mahalle reklamcısına çektirildiği her halinden belli olan tanıtım videosunu 100 binlerce kez arka arkaya izlerken.

not: iş bu entari bir reklam kaygısızı taşımaz. istanbul'da adam gibi dönerci olmaması başlığını gördükten sonra google'a girip "istanbul dönerci" yazamayan ve dolayısıyla bayramoğlu döneri öğrenemeyen insanların da aramızda olduğunu anladığım için olur ya aramızda fırsat sitelerinden kartal beyrut bar'da haluk levent konseri izlemek için bilet kovalayan kardeşlerimiz vardır yolları oralara düşer diye bulunsun istedim.
hesabın var mı? giriş yap