• kendi düşen ağlamaz. körler sağırlar misali. birbirine münasip. acun gibi, ağaoğlu gibi. bu hanım ablalar için üzülmeye değmez, bile isteye kölelik. şan şöhret için, para için. ben mecbur kalıp evlenen ve hayatı alt üst olanlar için üzülüyorum.
  • şimdiye kadar neden evlenemediğinin belgesidir.
  • şu açıklamaları yapan adamla evlenmektense, evde kalmak evladır.
  • neden üzerinden bu kadar infial yaratıldığını anlamadığım demeçler bütünü. evlilik denen artık "proje" haline gelmiş "kurum"un kendine düşen tarafını yerine getiriyor adam işte. senelerdir erkeği parasına, fiziksel özelliklerine, maçoluğuna, gücüne, konumuna göre "adam"lık sınıfına, evlenilecek damızlık çizgisine sokup işleri hep bu olgu üzerinden yürütür, kız alma/verme gibi bir âdet oluşturur, yetmezmiş gibi evlilik programları gibi gudubetler yaratırken bir sorun yok da adam evlenmek istediği kadının kendince özelliklerini sayınca mı tu kaka? beğenirsin beğenmezsin, uygulama kardeşim sen o zaman. tutup "herkes böyle yapsın" mı demiş adam, canı nasıl isterse kimi paşa gönlü kabul ederse öyle evlenir size ne yahu? bıktım şu pozitif ayrımcı ikiyüzlülüğünüzden.

üstelik burada kadını korunmaya muhtaç bir varlık durumuna sokmaktan şikayet ediyorsunuz ama sözüm ona alişan'dan alıp sizin koruduğunuz söz konusu kadın ağzını açıp iki laf etmedi, ironinin de tillahı.

ha bu arada "alişan'ın soyismi mi varmış?" esprisi de baydı. evet canım var. tıpkı kayahan, nilüfer, hümeyra, teoman ya da madonna, prince, usher ve hatta gerçek ismini kullanmayan pink gibi alişan'ın da soyismi var. cidden merak eden google'dan arar bulur, 5 saniyeni almaz.
  • alişan işte isim analizinde bile belli bir karakterden yoksun. esra erol uyanık kadın kardeşiyle vardır bir planları bence tekmeyi basacaklar yakın zamanda. alişan 'ın kekoluklariyla prim yapıyorlar. 1 ay öncesine kadar tanımazdım ben o kızı şimdi program yapsa bilirim. amaç bu ;) bi yerlerde dursun bu
  • güçsüz bırakılmış kadınları anlıyorum ama bile isteye kendini güçten mahrum bırakan, erkek egemenliğine ve egosuna teslim edeni anlamıyorum ve onlara acımıyorum. seviyeli bir ilişki değil bu medyatik haftaya boşanır arkadaş kalırlar.
  • eda erol bu gömme eylemine, bizi hiç de şaşırtmayarak
    "tabii ki terliğini götürürüm."
    "biz çok eğleniyoruz, herkes ciddiye almış."
    "biz anadan böyle gördük. \o/"
    diyerek karşılık vermiş.

söylediklerinde çelişkinin farkına varabilecek bilinçte olmadığı aşikar olduğundan o kısma girmiyorum.

esas merakım burada bu eylemi savunan kadınlar.

mesela şu hazımsızlık falan diyen komik arkadaşlar genelde üç gün sonra "irkik ırkıdışım ığzımı sıçtı :(" diye ağlıyor ya, işte bana esas o zaman bir adamsendecilik bir vurdumduymazlık geliyor ki sormayın.

adam bırak sevgilim olmayı, hayatımda yer kaplayan bir nesne bile değil, neyin hazımsızlığını yaşayacağım allah aşkına?

evine hizmetçi alır gibi "terliğimi getirsin," diyen bir adamı; evleneceği kadını aşağılayarak "yılanın başını küçükken ezme" mantığıyla hareket eden bir adamı eleştirmek hazımsızlıksa, sözlükte kimsenin kendi hayatına direkt olarak etki etmeyen olaylara ses çıkarmaması gerekiyor.

bizimki hazımsızlık değil de, sizinki hayatınızdaki gerçekleri görmezden gelmeye çalışmacılık olmasın sakın?

(ara: akıl fikir)

bonus: eda sen misin?
  • aslen bu işte gönülsüz olduğunu bas bas bağıran davranış.

meali: "cb ile yüz göz olduk evereceği tuttu o da gele gele eda erol denk geldi. kankalar bile full manken tayfadan ya bir bu eksikti."
  • şu ataerkil zihniyetine sahip erkeklerin bukadar unlenmesi sinirimi bozuyo açıkçası. ama duruma bakarsak şu sözlerle kafasındaki zihniyeti de belli etmiş olmuş anlayan anlamış cok da iyi olmus. bugun ayrilma haberlerini okudum kiz adina sevindim ne diyeyim. kendini ben erkegim ben ustunum seklinde medyaya konusan ego tatmini yapan akil yoksunu insandir alişan gözümde.
hesabın var mı? giriş yap