• kitap okumakta zorlanan, bu zamana kadar 10 kitabı zor bitiren insanları, okumaya heveslendiren, onlara kitap okuma alışkanlığı konusunda ivme kazandıran bir dile sahip, adeta ilaç gibi kitaplar yazan yazar.
  • bu ara kendisine sardım sırayla kitaplarını okuyorum. gizli ajans ve tatlı rüyalar bitti. ikisini de çok severek okudum. özellikle gizli ajans'ın yeri bende ayrı. (kaan sezyum'un da kitapta bir karakter olması ayrı tatlış jahdahd) sanem isimli karaktere olan aşkını anlatırken, benim de adım sanem diye kendime aşık olmanın köşesinden döndüm. hemen sevgilime okuttum. bak dedim sanem'e aşık olmak böyle bi şey dedim. pek etkilenmedi. be amk burda etkilenmesi gereken o değil miydi? neyse yeni kitaplarını bekliyor, gözlerinden öpüyorum.
  • darüşşafaka lisesi ve boğaziçi üniversitesi psikoloji bölümünü bitirdi.
    jules verne, michel zevaco, dostoyevski, ıtalo calvino, vladimir nabokov ve john fowles`tan etkilenmiştir.
  • şeytanın ta kendisi. ama daha komiği. #tarih dergisinde lanetliler envanteri adlı bir köşe yazmaya başlamış. eski bir foto üzerinden kurmaca delileri, gökten düşmüş dedeleri, satılmış ruhların lanetini anlatıyor, şok da güzel anlatıyor.
  • kitaplarının benim için neşe kaynağı olduğunu düşündüğüm yazardır. yazdıklarının her sayfasından zeka, mizah, içtenlik ve muziplik akar. son zamanlarda okuduğum türk yazarlarının arasından en yaratıcısı ve yeni kitaplarını en çok beklediğim kişi odur. yarattığı alper kamu karakterinin yeri bambaşkadır.
  • gizliajans ile okumaya başladığım, tatlı rüyalar'ın ardından da oğullar ve rencide ruhlar kitaplarını okuduğum enfes yazar. daha alper kamu cehennem çiçeği'ni okumadım. ama o da keyiflidir kesinlikle. kitap okurken sıkılan insanlara ilk önerdiğim yazardır.
  • oğullar ve rencide ruhlar kitabından sonra cehennem çiçeği ile gönlüme taht kurmuş yazardır. alper kamu'nun hikayesini yer yer kahkalarla okuyacaksınız. gizli ajans ve tatlı rüyalar kitaplarını yeni aldım okumak için sırada bekliyorlar . eminim onlarda güzeldir .
  • ali lidar ile arkadaşlıklarını kıskandığım ve yazmayı hiç bırakmamasını istediğim yazar.

yalnız alper kamu cehennem çiçeğinde o eski tadı hissedemedim.
  • oğullar ve rencide ruhlar kitabı vasıtasıyla kendisiyle tanıştım fakat murat uyurkulak, hakan günday, murat menteş veya emrah serbes kadar kaliteli bulmadım. özellikle emrah serbes'in yazdığı mükemmel erken kaybedenler kitabının kötü bir kopyası hissiyatı verdi bana oğullar ve rencide ruhlar.

ne diyorsun sözlük? en iyi kitabı hangisi bu abinin bir de onu deneyelim bari?
  • sürükleyicilik ve yaratıcılık konusunda hakkını vermek istediğim yazar. insanın hep aynı yaşta kalan gerçeküstü biri olarak düşünesi geliyor alper canıgüz'ü. her kitabında üstüne farklı hikayeler, romanlar yazılacak küçük yan hikayeleri oluyor. keşke onlarla ilgili de yazsada okusak.
hesabın var mı? giriş yap