şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: amazon türkiye) nin açılmasıyla, (bkz: affiliate marketing)'in de popülerleşeceğini düşünüyorum. önümüzdeki aylarda internetten para kazanma isteğinde olanların ilk başvuracağı adreslerden biri bu başlık olacaktır. bu işle ilgilenmek isteyenler için yararlı bilgiler sunmakta fayda var.

  amazon affiliate program bağlantısından programa kaydolup komisyonları inceleyebilirsiniz. %2-10 arasında değişen komisyonlar var, ürün çeşidine göre değişiyor. örneğin moda ürünleri için %10 iken, elektronik ürünlerde daha düşük oranlar var.

  amazondan ödemeyi 2 farklı şekilde alabiliyorsunuz. dilerseniz $10 olunca size amazon çeki veriyorlar, dilerseniz de $50 olunca verdiğiniz hesaba gönderiyorlar.

  güzel bir yanı şu; örneğin blogunuzda bir ürünün bağlantısını verdiniz ve birini amazon sitesine yönlendirdiniz. ama bu kişi sizin bağlantısını verdiğiniz ürünü değil de bir başka ürünü aldı. amazon size yine de komisyon ödüyor. yani önemli olan siteye yönlendirmeniz ve kişinin bir ürün alması. gezip gezip bir şey almadan çıkarsa ne yazık ki bir şey kazanamıyorsunuz.

  sisteminiz üzerinden alınan ürünleri takip edebiliyorsunuz. çalışmalarınıza vereceğiniz yön ile ilgili güzel bir bilgi oluyor bu da.

  bir sorunuz olursa mesaj atabilirsiniz. ben de tecrübe kazandıkça burayı güncellemeye çalışacağım.
 • türkiye'de popüler olmasını bekliyoruz
 • türkiye'de şuan self başvuru yapılamıyormuş.