• 819 tl çok olmuş. “bir daha olmasın” deyip parmak sallamak yeterdi.
  • ülkede suçlar para ile ölçülürken 819 tl o aksiyonu yaşamak için çok ucuz kalmış. biraz daha değer artmalı.
  • asıl ceza sağlık raporu istenmesi olmuş. bi ihtimal biraz uğraşabilir.

para cezası çerezlik.
  • tek caydırıcı yaptırımı geçici olarak ehliyetine el konması. tabi bu ne kadar caydırır onu da göreceğiz.

cezaların bu kadar az olmasına ilk defa şaşırmadım. çünkü gerçekten kim neden böyle bir şey yapsın ki?
  • güzel ülkemde insana verilen değeri gösteriyor verilen ceza. bu şahısa verilen para cezalarının toplamı, o aracın deposunu bile doldurmaz. başka bir ülkedeki örneğini gösterince vatanımızı sevmiyor oluruz bir de.

edit: imla
  • sürücüye verilen para cezasına ek olarak 45 gün kamu hizmeti cezası kilitlenmesi çok daha doğru örnek teşkil edecek ve adil bir ceza olurmuş.

bir buçuk ay günde 3 saat eşinin dostunun önünde elinde jumbo boy çöp poşeti ile sokakları temizlettireceksin ki bir daha böyle bir pislik yapmayı düşünemesin.
  • tek ayak üstünde durma cezası verseydiniz bari.
  • 45 gün boyunca yol vermediği ambulansı yıkasın.
  • 819 tl nedir ya, bi sürü maddeden ceza kesilmeliydi bence. bu tarz insanlara acımayacaksın. aracı trafikten men edin en az 6 ay, ehliyetini iptal edin en az 6 ay, aklı başına gelsin.
  • öyle bir bmw kullanan birisi için 819 tl hiç bir şeydir. şimdi gidip arkadaş ortamlarında "bakın ambulans önünü nasıl kestim haa en keko benim karılar hasta bana" diye hava atacak ve hiçbir şey değişmeyecek.
hesabın var mı? giriş yap