1795 entry daha
  • seksenlerde batı hayvan gibi paraya boğuldu. deli gibi yardımlar, yatırımlar, ödenekler yapıldı. insanlar inanılmaz varlıklar içinde yaşamaya başladılar, tabi bunla alıştılar da. koca çölün ortasına kumarhane yapıp dışarıdan su ve elektrikle beslemek ancak bu kafanın ürünü olabilirdi zaten. lakin şimdi sular yavaş yavaş çekilmeye başladı. karıncanın katili balıklar, sular çekildikçe katil karıncalar tarafından yenilmeye başlandı. dolayısıyla eskiden çok güzel gözüken bu amerikan rüyası memleket ufaktan bok çukuruna evrilir oldu. ben amerikanın geleceğini hiç parlak görmüyorum açıkçası. tamamen roma imparatorluğunun son dönemlerine benziyor. sonuçta amerika dediğimiz şey özünde basit bir ülke. dev firmalar, yatırımcılar, iş kolları bu ülkeyi terk ettiğinde geriye sadece looter's american dream kalacaktır. hayır, çinin yeni amerika olacağını da düşünmüyorum. artık ülkeler üstü kurumların kendi ülkelerini belki dünyanın hemen üzerinde kurulacak devasa gemilerde ilan edebileceklerini düşünüyorum. bu kısa zamanlı varlık goygoyunun bir illüzyon olduğunu, zamanı geldiğinde de çöpe atılıp insanların bir başlarına bırakılacaklarını öngörüyorum. ai ve robot teknolojisinin 25 yıl sonrasının yeni efendisi olacağını kestirmek çok da zor değil.
5364 entry daha
hesabın var mı? giriş yap