• kendimizle aramızda 50 sene olduğu gerçeğinden daha kötü değildir.
    şu an ne müzikal anlamda, ne siyasal anlamda, ne de kültürel anlamda, 1965 senesini yakalayabilmiş durumda değiliz. isteyen arkadaşlar o yıllara ait istanbul görsellerine bakabilirler. farkı idrak etmek pek zor değil.
  • kültürel olarak doğru bir önerme ama teknolojik olarak 30-40 yıl denilebilir.
  • gittim 3 ay kaldım. evet toplum yapısını anlamak için çok yetersiz ama gördüklerim bana yeter. 150 az 300 de az olasılıksız bişeyden bahsediyoruz. sorun teknoloji falan değil zihniyet. bu ülke insanının zihniyetiyle geri kalmak bizim kaderimiz
  • marsta gezen araçları nükleer güçle çalışıyor . güneş sisteminin dışına doğru giden araçları var . locheed martin 15 yıl içerisinde soğuk fizyonu gerçekleştireceğini açıkladı . uçakları f35 , f22. görünmez insansız kafasına göre çalışan uçakları b47. robotları 50 yıl içerisinde çöpçülük yapmaya başlayacak . ilaç sektörünün çok büyük bölümüne hakimler ...
    emperyalizm böyledir zaten . kendi ülkesinde sürekli olarak bilimi destekler , dini sosyal hayattan atar , kadınlar için pozitif ayrımcılık yapar , dünyanın her köşesinden akıllı adamları ülkesine toplar . mottosu başkalarının hainlerini besle , büyüt , her türlü desteği ver , işin bitince sifonu çek , öldür dür . kendi hainini dakika yaşatma dır .
    diğer ülkelerde gericiliği sonuna kadar destekler , kadın haklarını reddeder , içi boş kof milliyetçiliği kaşır , milliyetçi terörü destekler .
    bu sayede kendisi en büyük olur hep
  • nyc belediye başkanı bill de blasio lgbt yürüyüşünde supreme court'un kararını ailesiyle kutlarken

ankara belediye başkanı melih gökçek türkiye'de gay olmamalı açıklaması (bizim kültürümüzde gay yokmuş)

bu kafayla gittiğimiz sürece kapanmayacak bir farktır efendim.
  • öyle bir gerçeklik yok çünkü biz onlarla aynı kulvarda değiliz. bin sene de geçse sen aya adam gönderemen
    başka evrenlerin ülkeleriyiz biz.
  • 1. dünya savaşı'nda otomatik çamaşır makinesi kullandıkları düşünüldüğünde 150 senenin abartı, 60 senenin gerçekçi olduğu söylenebilir.
  • özgürlükçü, eşitlikçi, önyargısız vs. bir birey oluşturmak isteniyorsa 4-5 kuşak önceden başlamak lazım ki, yaklaşık 100-150 yıla denk gelir. bir de kültürel altyapı oluşturulması gerekiyor ki yüzyıllar söz konusu. hızlandırılmış eğitim versek zor.
    ha fantastik ama bir gün beyinlere hükmedilebilir, yükleme boşaltma yapılırsa belki, o da riskli.
    en az 200 yıl diyorum ben.
  • önerme güzel ancak yıl az. ne 150 senesi. asla yakalayamayacağımız bir farktan bahsediyoruz. tabi dünya yere batıp çıkmazsa.
  • bazi konularda dogru, bazi konularda degil. ancak burada kasatedilen, escinsel evlilige izin verilmis olmasi sanirim. o zaman pekcok avrupa ulkesi ve japonya vs. icin de ayni cumleyi kurmaniz gerekiyor. her hadiseyi kendi isinize gelecek sekilde yorumlamayi biraki sevgili genc arkadaslar. cunku bu sekilde sorunlarimiz icin cozum sansimiz herkesin kendi sorunlarinin cozumune indirgeniyor.
hesabın var mı? giriş yap