• bunu amerikada dogum yapan turkler yapiyorlarmis
    abd de dogum yapiyorsun
    faturasi adresine sonradan geliyor ödüyorsun
    adresi yanlis veriyorlar
    giris yaparken bilgileride yanlis veriyorlar
    boylece cocuk amerikan vatandasi oluyor ama sen hastane masraflarini ödemeden tüyüyorsun
    adrese parayi tahsil etmeye gelseler zaten kiralik ev seni bulamiyorlar
    boylece 15.000 dolar takmis oluyorsun abd ye

bunu turkler cok yapmis gecmiste ondan hastanelerde 4 yildan beri turklere hic guvenmiyorlarmis
    bunuda bana abd de danismanlik veren bir arkadasim anlatmisti

benim aklima takilan ise su : cocugun kimlik bilgileri hastanede oluyor onun carisine yazip bir sonraki abd girisinde pasaport amirinin önüne o borc tak diye nasil cikmaz ? bu kadar da sistematik adamlar sözde
  • deliganlıya yakışmaz.
  • ben bunu yapmış olabilirim, bilgili olanlar mesaj atarlarsa sevinirim.

2018 yılında las vegas'ta böbrek taşı düşürdüm ben. tabi acılara dayanamıyorum gittik bir 24 saat hizmet veren hastaneye.

hastaneye bir girdik, çok güzel davrandılar sağolsunlar (sebebi sonra anlaşılacak), hemen yatırdılar beni.
    röntgen çektiler, dediler sende böbrek taşı var biz bunu ameliyatla alalım.
    ben istemedim (beni türk hekimlerine emanet ediniz çünkü daha ucuz.) uzun lafın kısası bastılar morfini kendime geldim, reçete yazdı bir dosya hazırladı, 1800 dolar fiyat çıkardı.

ablacım dedik yapma etme, pavyon hesabı gelmez bize. bak turistiz sağlık sigortamızda var. (sağlık sigortasının üzerinde koskoca "for italy" diye yazıyor) kadın sabahın 4 ünde anlamadı tabi. 180 dolar verin kaybolun dedi. verdik çıktık.

şimdi ben floridaya gidicem, pasaport kontrolünde beni kenara çekerler mi? bilen varsa mesaj atarsanız sevinirim.
  • vay be coşkun
  • amerika gibi bür ülkede yaşamak o borçtan daha kıymetli. abd o borcun peşinden koşmaz borcu yapanın da inanın kaybı daha büyük olur
  • (bkz: köylü kurnazı)

çok uyanıkmışsın, bravo sana.
  • o borcu irs'e taktıysan geçmiş olsun. adamın dübüründen cımbızla kıl bile yolarlar

allah affeder internal revenue service affetmez. çıktığın yere gir. orada da bulurlar adamı ..
hesabın var mı? giriş yap