• san francisco haight caddesi'ndeki (bkz: haight street), (bkz: haight-ashbury), devasa plakçı.. öyle ki içeri girdiğinizde solda aldıkları plaklarla ödeme için sırada bekleyen bir sürü plaksever var iken, sağda da insanların mekana satmak için getirdiği plakların eksper plakçılar tarafından değerlendirmesi yapılıyordur.. bu durumda öyle bir akış vardır ki ortamda; içerde saatlerce plak bakarak zaman geçirdikten sonra hemen ilerdeki mc donald's'da yiyip geldiğinizde bir sürü yeni plak gelmiş olur raflara..

her plakseverin rüyası gibidir.. kamera, fotograf makinası sokmak yasaktır.. berkeley ve holywood'da da şubeleri vardır.. dükkan içinde yerel gruplar konser verir; plak bakarken canlı müzik dinlenir.. elbette bilumum cd, kaset, dvd, laser disc, poster, ıvır, zıvır ve sinan özen cd'si de bulmak mümkündür.. sitesi de http://www.amoebamusic.com/ adresindedir..
  • ferhat gocer'den gorgoroth'a kadar her seyi bulabileceginiz, muhtemelen dunyanin en mukemmel ve orijinal muzik marketi.
  • la versiyonu 6400 sunset'dedir.
  • dünyanın en muhteşem dükkanlarından. içeri girdiğinde nefesi kesilmeyen, saatlerini harcasa da ortama doyamayan, elinde avucunda ne varsa hepsini bu dükkanda bulabileceği albümlere harcamak istemeyen benden değildir. amoeba'nın baştan çıkaramayacağı müziksever olamaz, enfes!
  • aynı zamanda youtube kanallarından what's in my bag? isimli bir video serisi yayınlayan bağımsız müzik dükkanı. bu video serisinde bilimum sanatçı, müzisyen, yönetmen, oyuncu, müşteri ile o gün hangi albümleri, dvdleri, vs.leri aldıklarına dair röportajlar yapılmaktadır. http://www.youtube.com/user/amoeba şuradan ulaşılabilir. son olarak, bu dükkana hiç gitme şansı bulmadım ama buradan alışveriş yapacağım günü iple çekiyorum resmen.
  • hollywood şubesine bugün uğradım, günlerden pazar, keyifli bir öğle yürüyüşünde önünden geçtiğim, merak ettiğim, daha önceden de bildiğim dükkana girdim.

kocaman bir kütüphane gibi, müziğe dair her şeyi içeride bulabileceğiniz bir yer, plak, d farketmez, içerideki sıra sabah açıldığı saatler olmasına rağmen oldukça uzundu. hollywood'da genellikle turist dükkanları olmasına rağmen burası yerel ve yaşayan bir nokta diğerlerine kıyasla. zaten turistik bölgeden de birazcık dışarıda kalıyor. plak meraklıları için kaçırılmayacak bir fırsat.
  • olmasi gereken gibi olan mekanlardandir.

sirf bu yuzden muzik sevmeyenlerin de gidip gormesi, ufkunlarini genisletip muzik sevmeleri gerekir.
  • bir youtuber arkadaş hollywood şubesinde video çekmiş. link burada
  • canlı performanslarla da adından söz ettiren bir dükkan. insanın en az bir gününü ayırması gerekiyor dükkanı tam gezebilmesi için.
  • müzik kadar eski kitapları da bulabileceğiniz yer, 1-2 dolara muhteşem kitaplar edinebilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap