tangocharliejuliett

  • 3914
  • 73
  • 7
  • 0
  • dün

bitcoin

2018'de takip edilmesi gereken 10 blockchain teknolojisi;

1. cypherium

amazon, google ve microsoft’da çalışmış yazılımcıların yazdığı yeni bir blockchain girişimi. uygulama ve yönetim katmanları tamamen birbirinden ayrılmış ve bağımsız.

2. rentberry

rentberry ile dünya üzerinde kiralama için ödenen 500 milyar dolardan fazla atıl durumdaki depozitoya alternatif sunulmaya çalışılacak. merkezsiz bir para.

3. loci

loci, ethereum mimarisi ile patent güvenliği konusunda blockchain teknolojisini kullanan yeni bir girişim.

4. trippki

trippki, merkezi olmayan yeni bir para birimi. otel ve müşterilerini arasında ödeme, rezervasyon ve puan programlarını tek bir platform üzerinde toplamayı, puan ve bonus sistemi getirmeyi planlıyor.

5. rightmesh

rightmesh, ethereum hesapları arasında para transferi yapılırken gereken işlemci gücünü yine kullanıcıların kendisinden alacak bir sistem. pc veya smartphone işlemcileri, transfer için gereken network altyapısını ve güvenliğini sağlayacak. güvenlik artırılırken, transfer süreleri azalacak.

6. experty

experty, yine merkezi olmayan bir sistem. çeşitli konularda danışmanlık yapan uzmanlar, danışanları ile konuşurken ücretleri dakika başına blockchain teknolojisi üzerinden alacaklar ve üçüncü danışmanlık şirketleri devreden çıkarılmış olacak.

7. nau

nau, akıllı telefonlar ve lokasyon bilgisi ile müşterileri en yakın mağazalara yönlendirecek, dijital indirim kuponları sağlayacak, bonus ve puan sistemi getirecek bir blockchain ağı.

8. coinlancer

coinlancer, freelance çalışan tasarımcılar, yazılımcılar şu an aracı şirketlere 15-20% oranında kesintiler ile ücret ödüyorlar. bu sistem ile kesintiler %3 seviyelerine indirilecek, aracılar ortadan kaldırılacak ve yakında 10 milyar doları geçmesi beklenen freelance pazarına can damarı olacak.

9. fansunite

fansunite, spor müsabakaları üzerinden oynanan bahisler için planlanmış yeni bir blockchain ağı.

10. giftz

giftz, blockchain teknolojisi ile firmalara, sattıkları her türlü ürün üzerinden hediye puan veya hizmet vermelerini sağlayacak bir sistem. havayollarının mil hediye etmesi gibi bir manavdan alışveriş yaptığınızda puan kazanabileceksiniz.

kaynak

devamını okuyayım »