aynı isimde "amsterdam (film)" başlığı da var
  • night visions albümünde kendine yer bulmuş, üzerine iki albüm daha çıkmasına rağmen hala en güzel imagine dragons şarkılarından biri. ha bir de bu şarkıdaki baslar çok tatlıdır, çok güzeldir, dinlemesi çok zevklidir. aslında bunu yazmak için geldim.
  • (bkz: buienradar)
  • kanallarıyla ünlü, redlight'a yaklaştıkça özellikle akşam saatlerinde ot kokusunun sokaklarda net bir şekilde hissedildiği ve güvenlik için kapalı mekanlara başını açarak girmek zorunda olduğun batı avrupa şehirlerinden biri.
  • an itibariyle dünyadaki tüm havai fişek stoğunun harcandığı şehirdir.
  • benim sadece bir tavsiyem olacak: mantar ve özellikle ot denemek istiyorsanız 2 kere düşünün.
  • her yeni yil sabahi oldugu gibi, bu sabah da barut kokmaktadir. havada hala barut kokusu olan, bir savas meydani gibi adeta.

sadece amsterdam degil ama (en cok amsterdam’da olabilir), belki de hollandalilarin en buyuk gorgusuzlukleri gece boyunca, sene icinde para biriktirip, binlerce euro masraf ederek aldiklari havai fisekleri, her sokakta, mahalle arasinda, insanlarin evlerinde uyuyan bebeklerini, yuksek sesten korkan kedileri, kopekleri, kuslari dusunmeden hunharca harcamasi. gecesinde gurultu kirliligi ile baslayip, sabahinda ise (belki de gunlerce oyle kalacak olan) inanilmaz bir havai fisek coplugune donusuyor sehir.

tabi bir de her yeni yilda, havai fiseklerden olen, yaralanan, gozleri cikan insanlar da cabasi...
  • keşke ben de amsterdamda yılbaşına girseydim. belki seneye olur? kim bilir?
  • yeni yil kutlamalarinda sadece ama sadece 19 aracin yandigi, kucuk ve atesli sehrim.
  • günün birinde gitmeyi herşeyden çok istediğim dünyanın en güzel şehirlerinden biri. yaş 40 olmadan görmek gerek
  • yıllar sonra her şeyin başladığı yere.
    bu sefer yalnız olarak dönebiliyorum tanrıya şükür.
    son defa o'na kalkan kadehlerden,
    limanlarında bir tek fahişelere içilen şehire.

https://www.youtube.com/watch?v=2u06picy2c4
hesabın var mı? giriş yap