• tecavuz sahnesiyle beraber izlemeyi biraktigim dizi. bu kadar korkunc bir sucun bu kadar dogal karsilanmasini midem kaldirmiyor. babanin kader'e ilgisi oldugunu gordugumuz anda eveet kesin bu herif tecavuz eder diyoruz ve yanilmiyoruz. ne diziler, ne de gercek hayat bu kadar igrenc olmak zorunda degil.
  • yine tecavüz sahnesi, bıkmadınız başka türlüsünü bulamadınız. tuttu ya bir tanesi devam edin gelsin.
    normalleştirin televizyonda dizilerde hepimizi siksinler de rahatlayın.
  • arkadaşım, okan yalabık var ve dönem dizisi deyip insanı heyecanlandırıyorsunuz.

bir bakıyoruz ellerinde pankartlarla bir grup öğrenci,aralarında sinem kobal sağa sola bakınıyor.

o döneme uygun tipte birini bulamadınız mı?
    gozlerim kanadı resmen.

sırf okan'ım için ve binnur kaya'yı çok sevdiğim için izleyeceğim dizidir.

okan'ı ne kadar sevdiğimi daha önce defalarca dile getirmiştim zaten hehe.

not: okan yalabık ile sinem kobal aşk yaşarsa da televizyonu camdan atarım herhalde.
  • ay yapım'ın karadayının seti boşta kalmasın diye çektiği yeni dönem dizisi.
  • türkiye'de çekilmiş eski dizilerin bir karması.

yetim kız- kötü ağa babası-tecavüz-70'li 8'li yıllar-sağ sol davası-kavuşamama-sürekli acı

(bkz: zaman kaybı)
  • okan yalabık'ın bir buçuk yıl aradan sonra ekranlara döndüğü dizidir.

hem de öyle böyle dönmek değil, kendisi ilk defa psikopat, arkasından "şerefsiz, manyak" diyebileceğimiz bir adamı canlandırıyor.

sırf o da değil. bence binnur kaya da ters köşe yapmış. ikisi de onları daha önce görmediğimiz, değişik rollerde oynamışlar. mesela, binnur kaya'yı da ilk defa dramda seyrettim. gayet de başarılı olmuş.

genel olarak beğendim; ama okan'a daha fazla yer verebilirlerdi. sahneleri çok azdı.

bir de yine mi darbe yılları diye sitem etmedim değil. 70 ve 80'ler ile ilgili bir sürü dizi yapıldı. umarım bu konuları fazla işlemezler.

tecavüz konusuna ise katılmıyorum. tam tersi, asıl bu olayı görmezden gelmek, yok saymak hata olur. dizide de tecavüzü meşrulaştıracak hiçbir sahne yoktu. tecavüzün ne kadar iğrenç bir şey olduğu olması gerektiği gibi anlatılmış. çoluk çocuk görüyor bu sahneleri demek de saçma bence. çocuğa dizi izletmek baştan hata.
  • binnur kaya'nın, 1972 yılının haziran ayında palto ile dolaştığı dizi.
  • dizide murat diye bir çocuk var. çocuğun tam olarak üç babası ve iki anası var garibim.
  • okan yalabık'ın komiser ayhan karakteriyle hafızalarda yer etmesini sağlayan dizi. adam o kadar efsane oynuyor ki, komiser ayhan diye dizi yapsalar ve onu anlatsalar sırf, reytingler alır yürürdü.

"nasıl bilirdiniz diye sorunca imam, biri de çıkıp ne desin isterim biliyor musun? 'evet, anamızı ağlattı ama, talihsiz bir adamdı.'"
  • bir diziye başlarım çok hoşuma gider sonra araya bir kaç bölümlük uzaklık girer. internet rahatlığı; işte nasıl olsa seyrederim bari rahat kafa ile sonra seyredeyim diye düşünürken bir anda 4-5 bölüm geçmiştir, sonra bir his ile yangından kaçar gibi dönüp izlemeye başlarım, tam hikayeyi yakalamış olduğumda, modum da iyiyken bir haber; dizi reyting kurbanı olarak hatıralardaki yığına katılıyor..

iki buçuk saatlik diziler çekiyorsanız, projeleri baştan belirleyin, reyting ölçüm sistemi geneli yansıtmıyor ve ülke izleyicisi inanın ab ile total arasında her gün farklı sonuçlarda gezinip duruyor. kendim ab grubundayım ama hiç bir sonuca da uymuyorum. perşembe akşamı 3 dizi izleyen var, reklam araları kanal zaplayıp üçünün bir dizi etmediği durumlarla geceyi tamamlayanlar; birini izleyip ikisini internetten takip edenler ve bu sıralamada her hafta farklı diziyi televizyon gecesine yoldaş yapanlar..

ay yapım'a 70'ler çok yakışıyor. yapıp yakıştırıp seyirciye dönemi izletiyorlar. başka bir kanalda olmak şartıyla yine aynı dönemde geçen yeni bir dizi bekliyorum.

her oyuncuya ve teknik ekibe teşekkür ediyorum.. bir özel teşekkür de toygar ışıklı'ya; o harika müzikler için. haftalardır mırıldandığım; her sahneyle çok uygun eşleşen, hala kulaklarımdan eksilmeyen melodiler için;

günahtan kaçış
hesabın var mı? giriş yap