• ''barajın %5 lere düşürülmesi, dokunulmazlıkların kaldırılması neden referandumla sorulmaz ki?'' sorusunu da beraberinde sormamız gereken bir ''neden'' olduğu içindir.
    cevap çok açıktır, işime böyle geldi paşa keyfim böyle istedi'dir.

referandoş diyoruz biz bu türden halka sormalara..
  • mevcut anayasanın 175. maddesinin aşağıda alıntılanmış fıkrasına göre toplu veya tek tek oylama yöntemiyle yapılabilecek referandumun soru haline getirilmiş şeklidir.

"türkiye büyük millet meclisi anayasa değişikliklerine ilişkin kanunların kabulü sırasında, bu kanunun halkoylamasına sunulması halinde, anayasanın değiştirilen hükümlerinden, hangilerinin birlikte hangilerinin ayrı ayrı oylanacağını da karara bağlar."

tabi akıl tutulmasına yakalanmış bazıları bu tercihin benim şahsi tercihim olduğu yanılgısına düşebiliyorlar. yetmiyor bir de "partisinin menfaatlerini düşünen elit" tanımlaması ile etiketliyorlar... aha bu da daha pek çok inci mercan ve pırlantayla döşenmiş bahsekonu yanılgı manifestosu: #19792588
    "siktiret milleti" falan diyormuşum. çok heyecanlı bir entry benim için, harry potter dvdsi izliyordum, yarıda kestim, o derece daha tercihe şayan bir heyecan yani..

neyse konuyu dağıtmayalım; elit ve partici olmadığım bilinsin yeter.

bir de başka ilginç bir iddia daha var. entrymin birini silmişim de filan. niye silmişmişim...

defalarca mesajla sordu bir de bana. ben de defalarca silmediğimi anlatmaya çalıştım ama nedense anlayamadı arkadaş. artık aydınlanmanın yeni bir zirvesini mi yaşıyordu, yoksa bu tiplerde bolca rastlanılan çükle oynama durumu mu söz konusuydu bilemiyorum.

birincisi, ister silerim, ister silmem kime ne?
    ikincisi, silmedim zaten.
    üçüncüsü, silsem bile sanki bir açmazımı bulmuş, sanki bir kendi kendime çelişme durmumun kanıtını bulmuş garibim.
    aha bu sildiğim iddia edilen entry:
    naber? silmiş miyim. yoksa o anda meşgul olduğun bir şey mi vardı? hadi bakalım bir daha düzelt entryni. bişey demem korkma. bana ne zaten. ama düzeltmezsen bu iftirandan dolayı iftira atma dediğimde, "nasıl iftira atmış oluyorum" diye cevap verme. daha epey bir silkelerim ama hem değmez, hem de dvd yarım kaldı. dur bakayım ne olacak filmin sonunda...

aha bu da, velev ki yukarıdaki entryi silmiş olayım, yine aynı manaya gelen başka bir entrym: #19789187
    **
    çelişki arayan varsa, sabah ayrı akşam ayrı konuşan birini görmek isteyen varsa kemal kılıçdaroğluna bir dakikasını ayırsın yeter. bin tane örnek bulur. ama gör(e)mez o ayrı...
  • 30'a yakın maddesi olan bir anayasa değişikliği paketinin hangi oy pusulası ile ayrı ayrı oylanabileceğini açıklamasaı gerekenlerin sorduğu soru. ama maksat vesayet sistemini devam ettirmek olunca, 'evet' çıkacağını da bal gibi bilince, amaç bahane yaratmaktan öteye gidemiyor.
  • ilköğretim 3. sınıfın birinde öğretmen tüm sınıfa bunu sorsa cevap şu olur kanımca:

- kimse açıp bakmasın diyeeeeeeeee!
hesabın var mı? giriş yap