şükela:  tümü | bugün soru sor
 • merak edilendir..

  malum ekşi’de twitter’da herkes “gerekirse seneye 20 dolara turistlerin altına yatarız da rahibi vermeyiz” modunda ya..

  brunson da şu anda izmir’de evinde oturuyor. bütün gün tlc’deki emlak programlarına göz gezdirip doktorlar’ın bilmem kaçıncı tekrarını izliyor.

  bu sırada dolar anasının amına doğru gidiyor...

  tüm bunları üst üste koyduğumuzda bizim bu işten tam olarak çıkarımız ne?
 • iktidar yanlısı değilim ama amerika'ya boyun eğ... şaka şaka...

  sorun türkiye'nin hukuk sisteminin "tutuklu yargılanma ama bir türlü hakkında hüküm verilememe" şeklinde bir garabete dönüşmesi. andrew brunson 23 senedir türkiye'deymiş, son iki yıldır da hapiste. hakkında gizli tanıkların ifadelerine göre misyonerlik sosunda casusluk gibi iddialar var. "20 senedir casusluk yapıyordu da şimdi mi farkettiniz" falan demiyorum. belki gerçekten casustur, gerçekten ülkeyi bölmek için faaliyetlerde bulunmuştur... eh iyi de kardeşim hüküm nerede?

  yargıla, koy delilleri, ver hükmü... o zaman bakalım trump "bu adam aile babası dindar bir adamdır" diyebilecek mi? ama elinde artık kimseyi inandıramayacak "gizli tanık dedi ki, bunlar otelde buluşup biz bu ülkeyi nasıl bölsek diye plan yapıyorlarmış" şeklinde bir iddia dışında bir şey yoksa, kusura bakma da o zaman bu baya baya hem hukukun katli hem de dış politika rezaletidir. zaten normalde bir ülkede "andrew brunson'ı salsak mı salmasak mı" diye bir şey düşünülmez. olsa olsa en uç örneklerinde senin de casusun falan yakalandıysa takas edersin. hakan atilla yargılandı; kütür kütür koydular mailinden whatsapp mesajına, ses kaydından şemasına, faturasına, fişine herkesin önüne. hiç kimseden "hakan atilla dürüst bir bankacı ve bir aile babasıdır" falan diye bir demeç hatırlamıyorum sonrasında.