• 10 saniye dediğiniz şey 15.katta biri için güvenli üçgen oluşturmaya, giriş katındaki bir yerleşke içinde ise dışarı kendini atmaya gayet yeter, neyi küçümsüyorsunuz mal mısınız arkadaş?

süper olay. büyüklüğünü bile neredeyse doğru tahmin etmiştir.

edit: arkadaşlar bilgilendirici mesaj atmayı bırakırsanız çok sevineceğim. yeterince aydınlandım az önce google ajanları tarafından da gerekli know-how edinilmiştir sertifikası ile beraber iş teklifi aldım. teşekkürler artık atmayın google'a ceo olmak istemiyorum.
  • millet samsung'da xiaomi'de 20 saniye önceden deprem bildirimi almış biz spotify'dan müzik dinliyoruz amına koyim.

steve jobs sen de yargılanacaksın.
  • varlığından şimdi haberim oldu. harika bir uygulamaymış.
    büyük ihtimalle kısa bir süre sonra devletimiz yasaklar.
  • kimse neye benzediğini yazmamış. en azından deprem sonrası böyle bir şey oluyor:

aha bu.

geçenlerde yaşanan düzce depreminde, telefon depremden 1 saniye kadar önce yüksek bir ses çıkararak bildirim uyarısı vermişti. bildirim deprem sırasında yapılması elzem şeyleri sıralıyordu.

umarım bundan sonra da bildirimi sadece ekran görüntüsü olarak görürsünüz. deprem yaşayan herkese geçmiş olsun.
  • uygulama veriyi ekşi sismik götlü yazar veritabanından sağlıyor bildiğim kararıyla.
  • test edildi onaylandı. ancak ofiste bizi vay anasını teknolojiye bak ne kadar enteresan diye muhabbet konusu açtırıp 10 saniye sonra olacak depremi telefona bakarak geçirmemizi sağlamıştır.
  • 5 saniye kadar önce uyardı, hasiktir lan derken gerçekten sallandık.
  • 2024 yılı iphone 16 tanıtımı: "daha önce kimsenin yapmadığını yapıyoruz ve depremi önceden uyarıyoruz. şimdiye kadar üretilmiş en iyi afyon."

amerika 999 dolar
    türkiye 126.999 tl
  • inanılır gibi değil ama inanılması gerekir cinsinden müthiş bir sistem.
  • cevredeki telefonlarin akselerometre (ivmeolcer) verilerinin devamli toplanmasiyla calisir. eger tum telefonlarda benzer bir anomali olusursa bu deprem hissedilmeden bir kac saniye oncesinden kullanicilari uyarabilir. zira akselerometreler oldukca hassas cihazlardir.

yani depremi hissedip kullaniciyi uyarmasi icin depremin fiziksel olarak baslamis olmasi gerekiyor.
hesabın var mı? giriş yap