• kesinlikle bir tarja degildir gözümde.
  • nightwish sitesinin yenilenmiş halinde, en sevdiği albümler listesine kari rueslåtten - other people's stories'i eklediği için daha da bir saygı duyuyorum kendisine.

yerini aldığı kişi tarja turunen gibi bir vokalist olduğu için beğenilmese de, şeker gibi bir sesi vardır. eski nightwish şarkılarında normal olarak tekleyebilir çünkü tarja ile aynı ses renginde değildir ve bu büyük ihtimal bilinçli yapılmış bir tercihtir. ki nightwish'in günümüzdeki hali de asla kötü değil, gereken değişime gayet uymuştur anette bacımız. tarja'nın artık iki cihan bir araya gelse gruba dönme ihtimali olmadığından, hazır yeni albüm de çıkmışken, sevin lan bu kadını.
  • bi gün bi konserde eieieieieeeee diye çığırırken shrek filmindeki kuş gibi patlayacağını düşünmeden edemiyorum. (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=u9b_jpa4tku)
  • çeşitli nedenlerden dolayı brezilya konserinde sahneden ayrılmış olan kişidir. bu şahsın sıkıntılarına saygım sonsuzdur ama madem sıkıntın var, gerek sağlık, gerek piskolojik neden kasıyorsun. sahneye bir sonraki şarkıda geri döndü mü hiç bir fikrim yok ama tarja'nın gruptan çıkartılmasına neden olduğunu düşündüğüm thomas ve profesyonelliğin yakınından bile geçemeyen anette gözümde bir level daha düşmüştür. bu hallere düşecek grup değildi nightwish.

buda tuomas'a kapak olsun
    http://www.youtube.com/…pbb_kfnvkew&feature=related
  • nightwish'e katılmadan önce metalle alakası olmayan, hatta nightwish şarkılarını bile ilk kez gruba katılmadan bi kaç hafta önce dinlediğini söyleyen kişi. bi tanıdığının grubun vokalist aradığını söylemesiyle bir demo yollamış ve 2000 kişi içinden seçilmiştir.
    yolladığı demo: http://www.youtube.com/watch?v=7_tv0btv7to
    şu an 40 yaşında olan anette tarja'dan 6, tuomas'tan 5 yaş büyüktür ancak göstermemektedir.
    kendisinin canlı performansı pek iyi değildir. ayrıca pekte önemli olmamakla beraber çoğu zaman oldukça alakasız şeyler giyinmektedir sahnede. bu konuda youtube'daki şu yorum kendisinin durumunu açıklamakta:
    " o_o a screaming chicken in a granny dress on a metal stage? i'm confused" `
  • gruba girişine ilk kez bye bye beautiful klibi ile müşerref olduğum solist. daha ilk dinleyişten metal backgroundu olmadığını ve tarzdan bir haber olduğunu anlamıştım zaten. nightwish'in bu hatunu seçme kararının tamamen duygusal olduğu kanaatindeyim. en nihayetinde pop vokali şarkıları daha geniş kitleleler (müzikalite beyninden yoksun ve eblek ama) tarafından dinlenebilir kılıyor. neyseki en azından herifler müziklerinden fazla taviz vermedi. arka plan hala taş gibi nightwish. (en azındaın benim için davullar öyle) ama işte üstüne böyle cıvıl cıvıl pop vokali... bilemiyorum ben eski nightwishi dinlemeyi tercih ediyorum. zaten dikkat ederseniz yeni albümler yeni şarkılar yeni klipler dinlenip izlenip tüketiliyor ve sıkılıp bırakılınıyor.

özetle: bir alex değil ay pardon tarja değil..
  • sahnede pek bir sirin olan solisttir kendisi. seyirciyle diyalogu ise muhtesem. tamam popcu gibi dansediyor sahnede falan ama ne olmus yani... gayet de begendim ben sahne performansini.
  • olm bu nightwish'e katılan kafayı mı çiziyor nedir, en son bu kadın hasta oldu işte konsere çıkamadı yerine son anda elize ryd ve alissa white-gluz çıktı nightwish'le, kağıttan falan okuyarak sözleri konser verdiler. buna takmış, blogunda "bana sormadılar, bence grubun konsere çıkmaması gerekirdi" demiş, üstüne "rihanna hasta olsa yerine britney spears çıkmazdı" diyerek tüy dikmiş. kendine özel menajer tuttuğundan beri kıllanıyorum zaten, aha tarja 2.0 olayı geliyor yakında.
    http://www.blabbermouth.net/…icle&newsitemid=180129

edit: oha bu kadar çabuk olmasını beklemiyordum valla
  • vay beni vay, bunun da götü tarja turunen kadar kalkmış. ulan anette, gruba alındığından beri hep savundum seni sevmeyenlere karşı. bu yaptığın iş mi şimdi, kezban mısın kızım sen, nasıl bir isveçlisin?

neyse, artık olan olmuş, kendisinin nightwish ile yolları ayrılmıştır. grup turneyi floor jansen ile devam ettirecekmiş. inşallah floor gruba katılır, bu saatten sonra tarjacıları mum gibi susturacak tek kadın odur.
  • başından bu yana bir tarja değildi eleştirilerine maruz kalan haliylede gruptan ayrılmış kişi. güzelliği ve zerafetiyle en az tarja kadar güzel sesiyle ne olursa olursun güçlü kadın vokaller listemizdeki yerini kaybetmemiştir kendileri.
hesabın var mı? giriş yap