• geçmiş bitmiş, sırasını savmış insanı yaşatmak bir bakıma.

anılarıyla yaşayanlar da var elbetteki: (bkz: anılarla yaşamak)

(ara: anılarda)
  • gereksizdir.can sıkıcıdır.geçmiş geçmişdir.önümüze bakalım.
  • sözlük bana yetki ver.. ilk işim kendisine ya da değerlerine hakaret edilmediği halde amk amk diye ortada dolaşan ergenlerin ilişiğini kesmek olur.
    sanırsın hayat uzmanı..
    neyse..
    t: yeni ve etkileyici bir şeyler yaşamayan insanların başvurduğu hayata devam etme motivasyonudur.
  • anılarda yaşayacak kadar ne yaşamış olabilir bu insan? geleceğinin olmadığını düşündüğü için mi yaşar yoksa geçmişte yarım kalan bir şey yüzünden mi onu devam ettirmek ister? ya da diğer bir seçenek olan geçmişten ne kadar kaçmaya çalışsa bile onu sırtından yakalayıp sonsuz kuyuya atan o karanlık geçmişi midir?

geçmişi yaşayan insan sadece iyi geçmişi yaşamaz, aksine kötüyü ve iyiyi içine alarak yaşar. onlardan aldığı iyi ve kötü cevaplara bile razı olacak kadar, şimdisinde sahip olmadığı için yaşayabilir. ışbu insanın yardıma ihtiyacı vardır, kendisini bunu fark edemez çünkü şimdi yaşamıyor, geçmişte yaşıyor. peki genelde kim geçmişte yaşar? genelde yalnızların yaşadığını düşünüyorum!
  • şu anki hayatından memnun olmayan insandır. anı biriktirmeyi sever.
    ama anılarda yaşamaktan an'ı yaşamayı unutmamalı insan...
  • arkada loş bir ışık, solmaya yüz tutmuş hayallerimle oturuyorum. eski şarkılar çalıyor.

üç beş tane anı var sadece tekrarlayıp duran. tadı damağımda kalmış, geri dönmek istediğim anlar.
    zaman acımasız ama, tek yöne ilerliyor sadece.

bitmeyen bir sonbahar gibi. ne kadar dik dursan da rüzgarın karşısında, bir bir dökülüyor yaprakların.
    elinden gelen tek şey ise rüzgarda savrulan yapraklarını izlemek. baharı hatırlatan tek şey bu çünkü.
  • son zamanlarda çok sık yaptığım eylem. geçmişte tam, şu aralar eksik olduğum bazı konuları hatırlayıp yad ediyorum. anılarla yaşamak güzel
  • zihnin hem acı çektiği hem keyif aldığı çetrefilli bir durumdur. zira bazen anılara inildiğinde özlem duygusu pekişir ve acı çekersin. bazen ise o tatlı zamanları tekrar tekrar kurgular beynin ve keyif duyarsın. beynin yaptığı en acımasız şey ise, zaman geçtikçe güzel çocukluk anılarının yavaş yavaş yokolmasıdır.
hesabın var mı? giriş yap