• yozgatın başkent olmuş hali
  • az onceki gok gurultusuyle uykudan uyandirmistir.
    ev sallandi.
  • yeni somali başkenti
  • neredeyse haftada bir gün cok muhim şahsiyetler ultra korunaklı, korumali zirhli araclariyla ana caddelerden geçecekler diye yollarin kapanip trafiğin felç olduğu şehir, başkent.
    hollanda’da bakanlarla halk ayni yolda bisiklet sürüyordu, bunu da bilelim.
  • ankaralıyım. melih gökçeksizliğe alışamadım. chp'li başgan bize fazla. bunu hazmedemediğim için de sürekli siyaset konuşmak istiyorum.

edit: ironisi yapılan entry uçmuş.
  • ankaralıyım. soğuk ve gri havasını seviyor, siyaset konuşmaya bayılıyorum. mansur yavaş geldiğinde aslında bahar gelmedi. yıldırım, gök gürültüsü geldi, ortalığı fena salladı. daha çok sallanacak ortalık. kaos bazen iyi bir şeydir.
  • istanbul'da da yaşamış biri olarak söyleyebilirim ki, istanbul trafiği ankara'nın yanında kumsalda gezinmek gibi kalır.
    bu kadar kuralsız, bu kadar saygısız şoför gruba başka yerde yoktur herhalde.
    mobese yoksa kırmızıda bekleyen zor bulursunuz, sinyal kullanmak zaten belli bir kesimin yapabildiği spor sanki kimse o küçük düğmeyi kullanmıyor, makaslar, yola fırlamalar vs gırla.
    tanım: ilk defa ankara'da araç kullanacakların çok dikkatli olması gereken ülkenin başkenti.
  • kaç gündür yağan yağmur yüzünden dışarı çıkmaya façam yemiyor. şeker gibi adamım erimekten korkuyorum..
  • behzat ç. izlerken fark etmiştim. komserimin bürosunun duvarında ankara haritası vardı ya, hah işte orada oldu her şey. ankara ile fransa haritası feci şekilde birbirine benziyor. nallıhan ile breton, korsika ile şereflikoçhisar, alsace ile kalecik, kuzey ile güney, doğu ile batı. çok ilginç, iyice bakın, siz de fark edeceksiniz..

ama ankara'da deniz yok!!
  • (bkz: #89006166)'a atfen;

alsace'nin şarap bağları ile kalecik karası uyuşur, fransa'daki şarap kültürü ile de şarap tanrısı dionysos'un ana vatanı anadoludaki. fransızların ataları olan galyalıların anadolu ve özellikle de ankara ile de vakti zamanında yolları kesişmiştir;

(bkz: galatlar)
hesabın var mı? giriş yap