• eskişehir soğuğunu yaşamayanların yorumlayacağı versustur
  • sivas soğuğu bir sabah kapıya çıktığınız da hayvanlar dahil her şeyin donmuş olduğunu tanıklık edeceksiniz.
  • hepsi bozkır iklimi hepsi soğuk
  • hiçbir şey erzurum soğuğuyla kıyaslanamaz. dün geldiğimde hava aşırı güzeldi, istanbul'dan daha sıcak olduğu için şaşırdım hatta... gelişimle birlikte bir kar kıyamet geldi şehre. 3 tane yorganla yattım yine de üşüdüm. entry bu kadar.

edit: erzurum soğuğuna faso fiso diyenler: tükürüğüm bile donuyor benim bu şehirde. kendinize gelin ya da erzurum'a gelin,o sizi kendinize getirir.

edit2: ne demiş ibrahim erkal?

"palandöken bembeyaz
    çoğu kıştır azı yaz
    yaylalar serin, sulu
    damda donan buzu yaz"
  • ankara soğuğu vs sivas soğuğu vs erzurum soğuğu vs siktiğimin soğuğu, şeklinde devam edebilir.
  • afyon soğuğu der geçerim
  • sürekli ankara ayazını yesem de sanırım erzurum soğuğu daha efsane.bizim biraderin arkadaşı erzurum’da üniversite okuduğu dönemde şortla ekmek almaya çıkınca yolda karşısına çıkanlar deli diye yolunu değiştirmiş.
  • erzurum ve sivas her zaman bu konuda başta gelir. diğer şehirlerin soğukları onları takip eder
  • soğuğa sormuşlar nerelisin diye, bir cevap alamamışlar. fabl mı lan bu? neresi soğuk bilmiyorum ama kansıza her yer soğuk. pekmez için.
  • soğuğa sormuşlar memleketin neresi? aslen erzurumluyum ama sivasta ikamet ediyorum demiş.
hesabın var mı? giriş yap