• cengiz kaan ya da cheng chui khan adıyla geçen, sanırım şu an uğur mumcu caddesi diye anılmakta olan, eski adı köroğlu caddesi olan büyük cadde üzerindedir. sahibi taiwanlı bir pilottur. tüm aşçılar, taiwan ve çinlidir. her tür uzak doğu içkisi tatmak mümkündür. yemekler türk damak tadına uydurulmuştur. ankaraya gidildiğinde gidilesi yerdir.
  • en iyi değilde en iyileri sayacak olursak benim ilk 3 üm şöyle :

1. quick china

gop, çayyolu, bilkent te şubeleri var. park caddesindeki hem yeri hem çalışanları hemde hizmetiyle benim kalbimde bambaşka bir yere sahiptir. ayrıca sadece çin yemeği değil japon ve thai menüsüde mevcut.

2. sushisu

çayyolunda bulunan bu şirin mi şirin yer hem ekonomik hem de çok lezzetli sushi menülerine sahip. california roll ve hatta mümkünse diğer tüm rolları mutlaka deneyin. sushisu ayrıca tom kha kai yani türkçesi hindistancevizi sütlü tavuk çorbasını da thai yemeği olarak en iyi yapan yerlerden biri.

ek olarak : çin lokantası değil sushisu efendim uzakdoğu lokantası. ama çin mutfağını da başarı ile ifşa etmektedirler.

3.guangzhou wuyang

bestekar dadır kendileri. isminin şatafatlı duruşunun aksine ,sade döşenmiş kendi halinde bir restoran. oldukça hesaplı menüleri de var. kore mutfağı da mevcut. hatta kimchi bile var ( kore turşusu )

evet, kendimi ahmet yaşin gibi hissettim bian, ama neyseki geçti, oh... eğer öğrenciyseniz veyahut cebinizde paranız yoksa böyle yerlere ankarada yaşayan zengin akrabalarınızla/arkadaşlarınızla gitmeniz tavsiye edilir zira orta hallilere hitap eden yerler değil.

kara lahana çorbası yapabilseler bide gönlümü fethedecekler ama işte..
  • 6'lı dragon roll'un 29 lira, tavuklu noodle'ın 21 lira olduğunu öğrenince, dünyanın en iyi çin lokantalarının burada olduğunu düşündürmüştür.
    fiyat performansı daha yüksek olan tavsiyeler beklenmektedir.
  • en iyisi hangisi bilemiyorum, cünkü sadece quick china gop subesini denemis bulunmaktayim, fakat bestekar sokak'ta bir tane cin lokantasi var, senelerdir önünden gecerim, dogru dürüst hic müsteri görmüslügüm yok, nasil acik kaldigini henüz cözebilmis degilim. bu arada quick china gop subesini tavsiye ederim, benim gibi cin yemegine ön yargili birine bile kendini begendirmistir.
  • far east so close diye sloganı haklı olan quick china. sadece çin değil, japon ve tay yemekleri de sunarlar. yemekten önce amuse-gueule niyetine birer adet suşi, kızarmış tavuk ve birer küçük kadeh karışık meyve suyu ikram ederler. yemekten sonra da sıcacık, ve sabunlu el bezleri (anneannem ben küçükken yemekten sonra bunlarla ağzımı öyle bir ovalardı ki, soluk beyaz tenim kıpkırmızı olurdu) ve yasemin çayı.. yemekler özüne mümkün mertebe uygun ve ekseriyetle lezzetlidir, hesap pek ucuz değildir ama değer.

en çok bilkent ve gaziosmanpaşa şubelerini severim..
  • altınpark'ın içindeki çin lokantasının tanımıdır bu
    pekin ile ankara bir şekilde kardeşi şehir mi ne olmuşlar, bunun üzerine orada bizim belediye bir türk lokantası, burada ise çekiklerin devleti bir çin lokantaıs açmış. hem ucuz, hem leziz hem de pek sevimli personele sahip bir mekandır.
  • çin yemeği sayılmaz, ama asya mutfağı için bilkent york food. inanılmaz kaliteli yemekleri var.
  • gop quick china efso
hesabın var mı? giriş yap