sephrenia

  • 2876
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 yıl önce

kadınım doğurmayacağım hamileyim kürtaj olacağım

9 aylık, 5 aylık veya 4 aylık değil, şu anda kanunun öngördüğü sınır dahilindeki kürtaj uygulamasının aynen devamını savunmaktadır.

ajitasyona girip, ya da karşıdakini gerizekalı yerine koyup "ne yani 10 yaşındaki çocuğu da öldürelim mi ha, öldürelim mi"ye bağlamak abes yani.

hiçbir doğum kontrol yöntemi yüzde yüz etkili değil. bir kadın seviştikten sonra (evli olsun, bekar olsun, sevişmeyi istesin veya iğfal edilsin... fark etmez) hasbelkader hamile kalabilir. korunmasına rağmen hamile kalabilir. bunu anladığı zaman genelde rahminde oturan on tane falan hücreden bahsediyor oluyoruz. neymiş peki o 10 hücrenin hayatı hali hazırda dünyada yaşayan gezen konuşan evi ailesi falan olan somut bir insandan daha değerliymiş. gerekirse o hali hazırda mevcut olan insan mağdur olsun, aç kalsın, dışlansın, istemediği bir canı dünyaya getirsin vesaire umurumuzda değil. kendisini istemeyen sevmeyen bir aileye doğan bir çocuk, babasının "bana ne ne halin varsa gör" diye bırakıp gittiği anasına zorla doğurtturulan çocuk da cabası.

yani, bir kadın sırf seviştiği için 9 ay boyunca fiziksel olarak içinde bir canlıyı taşıyıp, ağır bir doğumdan gçeip ömür boyu o çocuğa bakmakla yükümlü, ancak kadınla sevişen adamın herhangi bir yükümlülüğü yok. en kabadayısı verir üçbeş nafaka çeker gider hayatına bakar. kadın ne olur "piç" doğurmuş olur, ömür boyu dışlanacak bir çocuk, anasının babasının bile evden attığı bir kadın, muhtemel namus cinayetleri, belki eğitimini belki işini bırakıp çocukla ilgilenmek zorunda kalacak olan da kadın.

o yüzden "kadınım" diyor. anlatabildik mi?

dediğimiz gibi somut durumda adamın nafaka dışında yükümlülüğü yok.

----
----
----

burada sorun ne, birincisi kadına kuluça makinesi muamelesi yapan et kafalılarda. yani eğitimini de bıraksın işini de, ailesi de terk etsin, ortada da kalsın, yeter ki o 10 hücre insan olana kadar içinde büyütsün. insan olunca o çocukla piç diye alay edilirken, kendisi mahallenin orospusu damgası yemişken yaşayıp gitsinler. bu piç diyenler orospu diyenler de kadına vaktiyle kürtaj yaptırtmayan denyoların bizzatihi kendileri de olmasın mı? bak sen şu işe.

ikincisi bir insanın çocuk isteyip istememesini kendi kararı olarak görmeyen mallarda. yani tıp ilerlemiş, dünya ise haddinden fazla kalabalık. doğum kontrolü özendiriliyor, insanlık dünyaya sığmıyor. kaynaklar tükenmek üzere, su bile ülkeler arası savaş çıkarabilecek kadar kıymetli bir nesne olmak üzere. teknoloji ilerledi, eğitim seviyesi yükseldi insanların kendi hayatları üzerindeki kontrolü arttı. eğer bakarsanız kadın eğitimi yükseldiği anda, istisnasız her defasında doğum oranı düşüyor. zira eğitimli kadın kendi hayatına sahip çıkıyor, birtakım adamların kuluçka makinesi olmaktan ibaret kalmıyor hayatı.

senin kendi hayatında ne aşamada çocuk sahibi olacağın maddi durumuna, ailevi durumuna hayatının şartlarına bağlı yani. bir insan çocuk yaparken ona sunabileceği en iyi şartları vermek ister, bunun için de kimi zaman hayatının bir noktasına kadar beklemek gerekir. ama olur mu, bu her şeyden sorumlu mala sorman lazım evvela. "kardeş ben çocuk yapmak istemiyorıum ama müsade edecek misin."
yok diyecek, sevişmeyeydin, bana ne.

e bu adam da sevişti. çocuk aynı zamanda onun da ama o okuluna da devam ediyor iş de buluyor hayatı aynen devam ediyor. "bana ne" diyecek mal, "sevişmeyeydin.o erkek, elinin kiridir. sense illa anne olacan, orospu olacan toplum dışı kalacan. anne olursan da olmazsan sana orospu derim mal derim insanlığını sorgularım falan yanlız bilesin. benim zira senin hayatının bekçisi. benden sorulur senin hayatının hesabı.

buradan sözkonusu denyoya sesleniyorum bebeye de sen anlatırsın, "anan da seni istemedi baban da. bütün mahalle seninle alay ediyor piç diye, annene ev bile vermiyorlar orospu bu diye. neden doğdun peki annen baban deden ninen kimse istemezken? e ben, dışkapının mandalı, sarıçizmeli mehmet ağa olarak ben senin hayata gelmeni istedim. ne maddi ne manevi hiçbir katkı sunmuyorum size ama olsun sen doğ istedim"

---
---
---

yani lafı çarpıtmayın,
-8 aylık çocuğun kürtajından bahsedilmiyor.
-amaan haydin sevişelim sonra aldırırım diye yapılmıyor bu işler, kaza sonucu oluyor. kimse oturup da kolaycacık yöntemler varken, ameliyat olmayı doğum kontrol usulü olarak seçmiyor yani.
-dünyada kürtajın yasaklandığı ülkeler var, bu ülkelere baktığınızda kürtaj durmuyor. kadınlar ya yan ülkeye gidiyorlar bu işlem için. ya da sağlıklarını tehlikeye atıp kendilerini şişle vesaireyle kürtaj etmeye çalışırken ölüyorlar. araştırın bakalım kürtaj yasağı ile kadın ölümlerinin korelasyonunu. çocuk ölmesin ama kadın ölsün diyen kirpi bıyıklıların gönüllerini hoş edecek sonuçlar göreceksiniz.

dahası, ve en önemlisi, eğer kürtaj işlemini onaylamıyorsanız kendiniz yaptırmaz, veya muhatabınız olan kadına "yap" demezsiniz. yetkiniz de etkiniz de bu kadar kardeşim. o kadar basit o kadar net.

kimse sizin eve gelip yengeyi zorla kürtaj etmeye çalışmıyor yani, e bir zahmet siz de başkalarının evine girip "illa doğuracan o çocuğu istemesen de doğuracaksın. zira ben istiyorum" demeyin. kalbinizi kırarlar onu diyorum.

devamını okuyayım »