şükela:  tümü | bugün
  • ısvecli bir mutfak aleti ureticisi. mutfak aleti ureticisi dedim gerci ama ankarsrum original adindaki mikser/mutfak robotu kirmasi urunu haricinde baska urunleri var mi bilmiyorum.

hem retro tasarimli hem de diger mikserlere hic benzemeyen formuyla bence oldukca hos ve dikkat cekici. motor gucu olarak kitchenaid in standart modellerine gore cok daha kuvvetli boylelikle hem daha uzun omurlu olacaktir hem de daha sert hamurlarla bas edebilecektir. sahsen test etmesem de uretim kalitesinin de kitchenaidlerden yukarida oldugunu dusunuyorum.

yan aparatlarini (meyve sikacagi, kiyma aparati, rende, makarna yapici vs) bir kenara birakirsak, formu (hareketli kazan-sabit yogurma kolu) sebebiyle ekmek ve turevi urunlerde kitchenaid ve onunla ayni tasarimi tasiyan butun mikserlere kiyasla ciddi olarak basariliyken, yumurta/krema cirpma konularinda kitchenaid in gerisinde kaldigi soyleniyor. bunda sanirim en buyuk sebep kullanilan plastik cirpma haznesi ve kitchenaide kiyasla cok basit kalan cirpma teli.

link mink yok. merak eden google a ankarsrum original yazsin
  • diğer ‘mutfak şefi’ymiş gibilerin hakikisi. bir ekmek/pizza yoğuruyor ki of of. merak edenler youtube’tan bakabilir. ama ne yazık ki türkiye’de satışı yok. amazon ingiltere’den bir kaç satıcı getiriyor galiba ama servisi yok sanırım, bir arıza olsa sıkıntı. 2016 yılında bir firma getirtmiş türkiye’ye ama şu an o firma da yok. çok üzüldüm, çünkü kitchenaid gibi bir markaya 3000 bayılacağımıza böyle bir alete 500-1000 arası daha yatırmak çok daha karlı. inşallah türkiye’de de satışı başlar :(