• bu senenin başında, babamdan dolayı can sıkıcı olaylar yaşamıştık. okulu 3-5 gün asıp eve, annemin yanına gittim. her gece birlikte uyuduk, uyurken birlikte ağladık. gideceğim son gece bana "benim kız kardeşim yok ama sen varsın, iyi ki sizi doğurmuşum. bugün birlikte ağlıyoruz, yarın yine birlikte güleceğiz. siz benim tek umudum, mutluluğumsunuz" demişti. yine ağlayarak uyuduk birlikte. canım annem, iyi ki varsın.

bir de bonus (bkz: afedersin yavrum, sen benim annemdin)
  • sene 2000.2.sınıfa başlayacağım.annem karar değiştirip beni devlet okulundan aldı bir tane vakfın ilkokuluna yazdırdı.neyse kayıt yaptırdık falan işimiz bitti kapının önüne çıktık.bana dediki hiçbirşey öğrenmesen bile en azından ingilizce öğrenirsin..işin garibi hakiketen öyle oldu.o okulun bana tek yararı ingilizce oldu.
  • alma dışardan, ben sana evde daha güzelini yaparım.

kıymetini bilin şu cümlenin.
  • daha bu aksam soyledi, ama unutacagimi sanmiyorum.

yine bir skype session'imizda, yine evlen-cocuk yap monologlarindan birinde, bu sefer anneler gunu diye kapatip cikamadigim icin, belki bi umut susar diye kendimi acindirmaya calisirken:

- ya anne benim isim gucum var, bak makale yazmam lazim.
    + o makaleler seni kurtarmaz kizim, yaslanince gelip hatirini sormaz. bak benim annem oldu gitti, canim sikilinca seni ariyorum, ben olunce sen kimi arayacaksin? kim acacak senin kapini?

haklisin anne de, bu biraz belden asagi olmadi mi?
  • "telefonu açmıyorsun ama, bir gün o telefon benden hiç çalmayacak." dedi anneannem, annemi bilmediğim, bir sözünü dahi hatırlamadığım için ve kendisi de benim annem sayıldığından işbu entry'yi yazdım.

gelecekten not: ve o gün geldi, bu telefon anneannem demiyor artık, hiç çalmıyor ondan yana...
  • ''hayatında hep güzel insanlar karşına çıksın'' demiştir. daha iyi bir dilek olamaz sanırım. yaşadıkça hayatımdaki güzel insanlara bakıp annemi anıyorum..
  • harıl harıl temizlik yaptığı bir gün , bendeniz okulda tansiyonum dibe vurunca bayılıvermişim. okuldan kendisini arayıp '' lavabo bayıldı , gelip alın '' denilince verdiği cevabı asla unutamayacağım:

''bugün işim var , yarın gelsem olmaz mı?? ''
  • bazen de çok unutmak isteyip unutamadığımız sözlerdir.
  • bir keresinde kız arkadaşlarım ve annemle yaptığımız kahvaltıda, karşılaştığım kötü insanlar için söylediği sözünü unutamadım.

"senin temiz nehrinde arınmak istiyorlar kızım."
  • bak terlik geliyor dediğinde hemen reflekslerimin harekete geçip ilk kaçacağım noktaya yönelmem hızlı ve pratik karar verme konusunda geliştirdi
hesabın var mı? giriş yap