• tam adı anthony oluwafemi olaseni joshua olan ingiliz boksör. bu gece denis bakhtov'u yenerek dokuzuncu maçını kazandı. sert bir boksör. yakında adından sıkça bahsettirir.
  • süper ağırsiklet klansmanında * olimpiyat şampiyonluğu olan boksör. adı yükselen ağırsikletler tyson fury ve deontay wilder'ın yanına uzun süre geçmeden eklenecektir diye düşünüyorum.

şu programda efsanevi ingiliz boksörler lennox lewis, frank bruno ve tyson fury ile birlikte bulunmuş, zor geçen çocukluğundan ve taze sayılabilecek profesyonel kariyerinden bahsetmiş. eğlenceli bir program.

edit: link ölmüş, eskisi gibi kaliteli olmasa da bahsettiğim program şuradan izlenebilir.
  • 10. maçında 10. nakavtını ilk roundda alan ve gelecek vaadeden boksör.
  • şimdilik kuvvetine ve gençliğine güvenen bir cengaver. bazı mecralarda tyson ile kıyaslanıyo. bir erbakan edasıyla "hadi oradan... hadi oradan..." demek istiyorum. vladimir kliçko'nun karşısına çıkana kadar dize getiren çıkmayacak gibi gözüküyor.

şimdilik 10/10 ko
  • bu gece de serisini bozmamış nakavtla devam etmiş britanyalı boksör. yaşı genç ve adam fiziğiyle eziyor bir kere rakibini. kollarının uzun olmasının avantajını kısa boksörlere karşı net gösteriyor. hakemler kurtarıyor genelde rakiplerini ellerinden. iyi bir atlet. ama keşke daha erken başlamış olaydı; mike tyson bu adamın yaşındayken 39/40'la oynuyordu.

atletizm de usain bolt neyse boxta da bu adam o olacak gibi görünüyor (fazla uçmuş olabilirim.) olimpiyat madalyasıyla geleceği parlak bir boksör, yakındır reklamlarda filmlerde filan oynamaya başlaması.

"iyi sporcu" imajını bu adamla fiziğe büründürmek istiyorlar:
    aj: future of heavyweight boxing

ama son 4 rakibinin yaş analizi şudur:

yaş ortalaması: 39 (rakipleri kendisine göre çok yaşlı be birader!)

bu gece de michael sprott ilk roundda nakavt oldu ama adam zaten %65'le dövüşüyordu. tyson fury kendisine meydan okumuştur. güzel maç olur bekliyoruz. dişli rakipler karşısında merak ediyorum ahvalini aj kardeşin.
  • biraz daha izledim de olimpiyat şampiyonu olmasının yanı sıra biraz da pazarlanma harikası bu çocuk. dereck chisora gibi baskı üzerine dövüşen boksörlere karşı özellikle şansının tutacağını sanmıyorum.
  • agir sikletin yillardir bekledigi mehdi olarak ingiltereye inmistir.su haliyle bile tek rakibi wilder ve klickodur.
  • yeni agir siklet dunya boks sampiyonumuz hayirli olsun. bu adam yenilmez kolay kolay.
    klicko yaraa yedin olum bence zirvede birak, zira ben tyson dan sonra ilk kez bir adamdan bu kadar tirstim amk. hiç şakasi yok pezevengin. 2 metre hayvanoglu hayvan ya. ruyama girmese bari gece gece...

edit : ve bir sene sonra oldu:)
  • her büyük boksör kariyerinin başlangıcında yaşlı veya tecrübesiz veya kolay denebilecek rakiplerle karşılaştığı için eleştirilmiştir. mike tyson sonrası düşüşe geçen boksun en ilgi çeken klasmanı ağırsiklet için aranan taze kan anthony joshua'dır. seyir zevki vermeyen antipatik klitschko kardeşler ve bu sporu ucube şovuna çeviren nikolai valuevve tyson furry ağırsiklet boksa olan dünyadaki ilgiyi yıllar içerisinde neredeyse bitirmiştir. bu yüzdendirki mma ve benzeri bir sürü saçma sapan bir şeyler popüler olmuştur.

profesyonel boks görsel bir şovdur ve amaç seyir zevkini artırıp insanları eğlendirmek ve para kazanmaktır. anthony joshua henüz pazarlanmaya başlanmamıştır bile, britanya dışında pek tanınmıyor. 2012 olimpiyat altın madalyası, yunan tanrısı fiziği, tekniği, efendi kişiliği, genç yaşı ve 13 maçta 13 knockout kariyeri ile kusursuz bir dünya ağırsiklet boks şampiyonu adayıdır ve olacaktır da.
  • 18 temmuz'da yeniden ringe çıkacaktır. rakibinin kim olacağı merak konusu. artık seviyeyi artırıp ilk 20'den manuel charr, tony thompson gibi bir boksörle karşılaşması bekleniyor.
hesabın var mı? giriş yap