siir okuyan cocugun sakiz olmus tukurugu

  • azimli
  • anadolu çocuğu (311)
  • 3490
  • 6
  • 5
  • 0
  • 6 gün önce

cemaat aziz yıldırım'dan 50 milyon dolar istedi

galatasaray başkanı duygun yarsuvat'ın 3 temmuz operasyonunun sebebi olarak ileri sürdüğü iddia.

3 temmuz'un 50 milyon dolarlık sırrı

açıklamaların bazıları şu şekilde:

"-fethullah (gülen) grubu, aziz yıldırım’dan 50 milyon dolar istedi. aziz yıldırım da fenerbahçe de bu parayı vermedi. ondan sonra malum süreç başladı.... henüz sonlanmayan bir süreç!"

"-aziz yıldırım, 6222 sayılı yasa kapsamında yargılandı. normal olarak asliye ceza mahkemesinde yargılanması gerekirdi. ama giresunspor eski başkanı olgun peker’le ilgili iddialar kapsamında olayı çete suçu olarak gördüler ve ağır cezaya gittiler. bence bu yanlıştı. normal olarak asliye cezada yargılansaydı, tutuklanmazdı. asliye cezada suçlu bulunsa dahi “hükmün açıklanması geri bırakılır” ve bu kadar yıpranmamış olurdu. bu dava ile ilgili yargılama usulü kararları üç gün içinde değişti. iyi olmadı."

akla gelen bazı sorular ise şunlar:

- duygun yarsuvat bunu nereden biliyor?
- duygun yarsuvat neden böyle bir açıklama yapma ihtiyacı hissetti?
- (eğer iddia doğruysa) aziz yıldırım neden bu olayı bu kadar net olarak açıklamadı?
- (eğer iddia doğruysa) bu olay nerede gerçekleşti, herhangi bir görüntü/ses/yazılı kaydı var mı?
- (eğer iddia doğruysa) bu olayın kanıtlanması yeniden yargılamayı nasıl etkiler?

edit: aziz yıldırım iddiayı yalanlamış

yalanlama hakkında akla gelen bazı sorular:

aziz yıldırım daha önce ertuğrul özkök'e verdiği mülakatta öne sürdüğü cemaat suçlamasını da ertesi gün yalanlamıştı. bu sefer de yine aynı durum mu söz konusu, bu bir strateji mi, yoksa elinde kanıt olmadığı için iddiayı kamuoyu önünde sahiplenmek mi istemiyor, bu iddiaların mevcut karışıklıkta kaynaması riskini almamak için yeniden yargılama sürecine mi saklıyor, yoksa iddia toptan yalan mı - bunlar da yalanlama ile birlikte akla gelen bazı sorular. önümüzdeki bir kaç aylık dönemde daha fazla detaydan haberdar olmamız muhtemel.

18 aralık edit: duygun yarsuvat'ın bugün yaptığı açıklamada ertuğrul özkök'ün ropörtajının tekzip edilmesi ve aziz yıldırım'ın hala tehlikede olduğu için bu şekilde davrandığını belirtmesi, bir önceki edit'te bahsedilen yalanlama ile ilgili ortaya çıkan şüpheleri doğruluyor.

devamını okuyayım »
17.12.2014 03:24