• çok fazla şeyi, zamanı, eskiyi, karamsarlığı, huzuru, belirsizliği, hayatı, sonsuzluğu, durulmayı, tüm o akıldan silinip gitmiş geri gelmeyecek sahneleri, dinginliği ve kabullenmeyi zihnin arka planında oynatabilecek zenginlikte bir beste. rüzgara daha çok yakışan başka bir melodi olamazdı. thomas newman da bunu besteledikten sonra kendine okkalı bir tokat indirmiştir herhalde "bu kazma insanlık bunu hak etmiyor" diye. evet bu aralar genel olarak insan ırkına aşırı kılım.
  • öldüğümde mezarımda hep bu çalsın istiyorum. buradan yetkili kişilere* sesleniyorum. gerekli tertibi ve tedbiri alsınlar.
  • american beauty'de naylon poşetin uçma sahnesinde* kullanılan huzur verici müzik.
  • insanin kalp atisini hizlandiran bi hüznü vardir bana kalirsa, aglama öncesi gibi.. yasamakla ilgili ne idügü belirsiz bi telasa, korkuya sokar insani. dinlemenin ardindan, yemegin agizda sonradan biraktigi farkli tat gibi, yasamanin agirligini degil, hafifligini kavrarsiniz sanki. insanin elinde olan ölümle yasam arasindaki ince cizgi gibi..
  • house'ın en azından ilk sezonunda ara ara piyano tınısı şeklinde duyulabilen dramatik arka müzik de bu parçanın ilk 1 dakikalıkta ve sonra tekrarda duyulan melodisi olabilir.

eğer öyle değilse bile son derece bundan etkilenilmiştir, derim ben... dedim de şimdi.
  • gozunden agir agir yaslarin suzulmesine sebebiyet veren parca...
  • american beauty dışında da dinlenmesi gereken, iç burkan, hüzünlü beste.
  • american beauty'i sevmememe rağmen filmin en güzel sahnesinde filme ruh katmayı başarabilmiş thomas newman bestesi.
  • her gece uyutmak için türlü yollar denediğimiz 1,5 yaşındaki kızımın duyar duymaz derin uykulara daldığı müthiş eser.

dinletirken çoğu zaman ben de uyuyakalıyorum, insanı alıp götürüyor, acayip bir şarkı bu.

uykusuz geceler için gelsin o zaman. emeğine sağlık thomas reyiz.
  • dışında olma, her şeyden sıyrılma ve anlama..thomas newmanın six feet underda da parmağı olduğundan o muhteşem görüntüler akla gele gele dinlenir.
hesabın var mı? giriş yap