şükela:  tümü | bugün
  • apartman toplantılarında cinnet geçirilmesine sebep olabilecek komşu. apartman fransızcada daire anlamına gelirken, bizde bina ve binanın ortak kullanım alanları için kullanılıyor malum. bu komşu, dairelerin kapılarının olduğu ortak kullanım alanında kedi beslemekte ısrarcı komşu olarak da tanımlanabilir. yani evine almıyor kediyi, dışarı bırakmaya da gönlü razı olmuyor. sen de sabah mesela çat diye kapını açıyorsun, karşında kedi falan buluyorsun.

ülkemizin en büyük sorunlarından biri de, her şeye hakkı olduğunu düşünen hayvanseverler olabilir.bu durum özel mülkün sınırlarını tacize bile girebilir. hayır ben belki istemiyorum, ben belki alerjiğim, hoşlanmıyorum vs. ! apartman yöneticisiyle de papaz olunmasına rağmen bunun ısrarla savunulması da ayrı garip olabiliyor.

ortak kullanım alanı kurallarından, nezaketten yoksun komşudur efem kendileri. savunulacak bir yanı yoktur.

edit: gayet de rahatsız oluyorum. bu da beni bağlar herhalde.

edit 2: şikayetler artınca kediyi evinde besleyen, şikayetler inişe geçince apartmana bırakan versiyonu da var. demek ki isteyince evinde besleyebiliyorsun.

olaya ay ne merhametli, vicdanlı diye bakmaktan önce; ne kadar saygısız diye bakmayı tercih ederim. ben de kapımın önüne at bağlayayım o zaman, kimse de bir şey diyemesin.
  • ilerleyen zamanda "densiz" olarak da tanımlanacak olan komşu.

tanımlandım, oradan biliyorum.
  • karısını öldüren komşu diye başlık açılmaz ama şu soğuklarda hayvancağızlara yardım eden biri için açılıyor. başka sözüm yok hakim bey.
  • soğuklarda hayvancağızlara yardım eden ikiyüzlü biri olarak tanımlanması gereken, sahip olduğum komşu tipi. hayvancağızlara bakmak istiyorsa gider evine alır bakar. ben de antihistaminik ilaç kullanmak zorunda kalıp karaciğerimi yormamış olurum.

kendisine apartmanın ortak parasıyla bahçeye kedi evi alıp koymayı da teklif ettim ona da yanaşmadı benimki. ilk apartman toplantısından sonra sorunu çözemezsem sokaktaki evsiz insanları akşam toplayıp apartmanda yatırmayı planlıyorum ben de.